Ten królewski kruszec cenny jest nie tylko ze względu na swoją wartość pieniężną, jest bowiem szeroko wykorzystywany we współczesnej medycynie.
W roku 1929 odkryto pozytywny wpływ soli złota na reumatyzm. Okazało się, że podawane domięśniowo redukuje stany zapalne i hamuje postępowanie choroby. Złoto stosuje się także w leczeniu stanów zapalnych jelit i nerek, łuszczycowego zapalenia stawów oraz liszajów. W kosmetologii czyste złoto, czyli taki o próbie 999, stosowane jest w zabiegach upiększających jako preparat skutecznie zmniejszający zmarszczki oraz likwidujący przebarwienia skórne. Osobom, których praca odbywa się za pośrednictwem komputera oraz osobom długo przesiadującym przed komputerem, zaleca się stosowanie specjalnej linii kosmetyków z dodatkiem złota, które służą do ochrony i pielęgnacji przepracowanych i zmęczonych oczu. Nie każdy wie iż egipska królowa Nefretete miała implanty złota wszczepione w skórę. –Zabiegi liftingowania skóry za pomocą implantów złotych nici stają się coraz popularniejsze – mówi Kalina Ben Sira, prezes Kliniki La Perla. – Naukowcy udowodnili, że wokół złota tworzą się młode komórki, które przyspieszają procesy metaboliczne w skórze. W miejscach, w których zaimplantowano nici powstają nowe sieci naczyń krwionośnych. Powoduje to lepsze ukrwienie, dotlenienie i odżywienie skóry, co w efekcie wpływa na napięcie, elastyczność skóry i wygładzenie zmarszczek.

Zabieg liftingowania skóry za pomocą złotych nici polega na wszczepieniu nici pod skórę nici, które tworząc stelaż napinają wiotczejące mięśnie i wygładzają skórę. W miejscach, w których zaimplantowano nici powstają nowe sieci naczyń krwionośnych. Powoduje to lepsze ukrwienie, dotlenienie i odżywienie skóry, co w efekcie wpływa na napięcie, elastyczność skóry i wygładzenie zmarszczek. Zabiegowi wszczepienia złotych nici można poddać nie tylko twarz, także szyję, dekolt, owal twarzy, podbródek. Po zabiegu skóra jest zazwyczaj opuchnięta i zasiniona lecz zjawisko to ustępuje po kilka dniach. Efekt zabiegu, w zależności od pierwotnego stanu skóry, widoczny jest po 3 miesiącach. W tym czasie należy unikać opalania się na słońcu oraz korzystania z solarium. Efekt utrzymuje się do 7 lat.
- Implanty złotych nici najlepiej sprawdzają się u osób, których skóra nosi pierwsze oznaki starzenie się – mówi Kalina Ben Sira. – Z wiekiem zwiększa się również ilość nici implantowanych w skórze, gdyż powstający podczas zabiegu „stelaż dla skóry” musi być gęstszy u starszych osób. Złoto, będąc ekologicznie czystym materiałem, bez przeszkód przyswajane jest przez organizm. Przeciwskazaniami do wykonania zabiegu są: uczulenie na złoto, ciąża i okres karmienia, cukrzyca, choroby nowotworowe oraz przerwanie ciągłości skóry w miejscu poddanemu zabiegowi.
Koszt implantacji nici uzależniony jest od ich ilości. Ceny zaczynają się od 799 zł za jedną nić.
– Istnieje możliwość ratalnego finansowania zabiegu wszczepienia złotych nici – mówi Jakub Czarzasty, prezes zarządu firmy Ratalnie.com. – Nasz produkt umożliwia dbanie o zdrowie i urodę także osobom, które nie mogą sobie pozwolić na jednorazowy wydatek. Większość pacjentów decydujących się na drogie zabiegi, korzysta z pożyczek udzielanych przez banki, często nie zdając sobie sprawy, że pożyczki gotówkowe są najwyżej oprocentowane. Tańsze pożyczki, to takie, które przeznaczone są na konkretny cel. Takim produktem są właśnie MediRaty – dodaje.

Więcej na temat zabiegu oraz możliwości rozłożenia płatności na raty na www.pragnieniakobiet.pl.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

złota biżuteria
Ile kalorii ma chelb żytni razowy

Wersja do druku