Zima daje nam nie tylko piękną baśniową oprawę wizualną, ale również wspaniałą możliwość zabawy ubraniami przeznaczonymi specjalnie na śnieżne szaleństwa. Najmodniejsze zimowe stylizacje to te z odrobiną fantazji. Mróz stanowi idealną wymówkę, aby założyć na siebie kilka "grzejących" warstw i łączyć ze sobą różne kolory, materiały i fasony.


Nic nie sprawdzi się lepiej podczas lodowatych styczniowych dni niż puchowe kurtki i futra.
Te kolorowe będą doskonałe podczas pobytu w górskich kurortach, gdzie króluje kreatywność
i oryginalność w komponowaniu zimowych strojów. Klasyczne kolory i jednolite zestawy będą nieocenione w zasypanym śniegiem mieście. Idealnie sprawdzają się również obszerne kamizelki, których wygodę można docenić podczas uprawiania zimowych sportów.

Nieodłącznym elementem są akcesoria, czyli rękawiczki, czapki i szaliki – bez nich trudno wyobrazić sobie przetrwanie minusowych temperatur. Czapki obszyte kożuszkiem czy futrem to najmodniejsza opcja tego sezonu. Aby uchronić się przed chłodem, warto zadbać o stopy. Masywne botki na grubych podeszwach, klasyczne kozaki ocieplane lub wypełnione grzejącą wełną buty to niezaprzeczalne hity zimowych stylizacji. Bluzy, grubo dziergane swetry i warstwowo nałożone na siebie topy i koszule stanowią bazę, dzięki której mróz nie jest taki straszny.

Stylizacje gotowe do uporania się z zimnem mają bardziej praktyczny charakter, nie znaczy to jednak, że odkładamy na bok dodatki i biżuterię. Czapka i kolczyki nie idą w parze, podobnie jak delikatne pierścionki i wełniane rękawice, istnieje jednak wiele innych możliwości. Szczególnie bransoletki i naszyjniki mogą stanowić świetne uzupełnienie zimowych zestawów. Pozostaje jeszcze jedno pytanie: plecak czy torba? Na wypad w góry, stok czy lodowisko najlepiej założyć znowu modny plecak. Aby torebka pasowała do całości, musi być duża i pojemna!Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Kolczyki chwosty

Wersja do druku