Spacerowe przewodniki po największych i najpopularniejszych miastach świata ukażą się nakładem wydawnictwa G+J Książki 23 stycznia. Książki stanowią oryginalne zbiory wskazówek i porad dla podróżnych, chcących odkryć prawdziwą duszę Nowego Jorku, Londynu, Paryża i Rzymu.


Nie ma lepszego sposobu, aby poznać miasto, niż odwiedziny jego tętniących życiem i kipiących różnorodnością dzielnic – najlepiej na własnych nogach. Przewodniki z serii „Spacerem po…”, wydane pod marką National Geographic, zawierają opisane krok po kroku trasy spacerowe. W każdym przewodniku czytelnik znajdzie ich piętnaście. Dodatkowo autorzy polecają godne uwagi muzea i restauracje oraz pokazują charakterystyczne dla danego miasta zjawiska kulturowe. Dzięki zamieszczonym w przewodnikach propozycjom każdy turysta może zwiedzić Nowy Jork, Londyn, Paryż i Rzym jak wprawny podróżnik i poruszać się po nim niczym rdzenny mieszkaniec.

O serii:
Każdy z przewodników składa się z następujących części:
LOTEM BŁYSKAWICY – to syntetyczne trasy, dzięki którym można zwiedzić całe miasto w jeden dzień, w weekend (samotnie lub z dziećmi), albo koncentrując się na rozrywkach.
OPISY TRAS − zawierają podstawowe informacje o obiektach w kolejności zgodnej z ich lokalizacją na szlaku zwiedzania.
WIZYTÓWKI –  dostarczają ciekawych szczegółów i pogłębionych informacji o muzeach i innych obiektach.
TYLKO W… – to opisy najważniejszych charakterystycznych dla danego miasta miejsc i zjawisk.
REKOMENDACJE – stanowią podsumowanie najciekawszych, spójnych tematycznie miejsc.
RADY BYWALCA, POLECANE LOKALE i WARTO WIEDZIEĆ – to umieszczone w ramkach przydatne wskazówki, jak najlepiej wykorzystać pobyt.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma risotto
Ile kalorii ma ryż

Wersja do druku