Często zarzuca się mężczyznom, że zwracają uwagę głównie na dużo młodsze panie. Czy rzeczywiście jest to prawda? Badanie przeprowadzone przez portal randkowy eDarling wykazało, że mężczyźni nie interesują się wyłącznie dużo młodszymi kobietami. Dojrzałe panie często uchodzą za atrakcyjne i mogą się cieszyć powodzeniem wśród mężczyzn.


Badanie przeprowadzone na podstawie analizy 189 tysięcy profili użytkowników portalu randkowego eDarling wykazało, że nie wszystkim mężczyznom zależy na młodych wybrankach. Choć panowie preferują raczej młodsze partnerki, różnica wieku nie powinna przekrać 10-ciu lat.

Im młodszy mężczyzna, tym większa różnica wieku dozwolona
Potencjalna partnerka przeciętnego szcześćdziesięciolatka powinna mieć nie więcej niż 59 i nie mniej niż 49,5 lat. Jak widać, starsi panowie nie chcą dzielić swojego życia z 20- czy 30-latką. Młodsi mężczyzni są bardziej kompromisowi: choć użytkownicy poniżej 30 roku życia preferują  w pierwszej kolejności związek z młodszymi paniami - nawet o 5,2 lat, to akceptują również starsze kobiety: dozwolona różnica wieku wynosi 3,7 lat. Generalnie obowiązuje zasada: Im młodszy mężczyzna tym większa różnica wieku dozwolona.

Im dojrzalsza kobieta, tym większa otwartość na młodszych mężczyzn
Górna granica wieku potencjalnego partnera 60-letniej kobiety nie powinna przekraczać 66 lat. Dojrzałe panie nie są również zainteresowane mężczyznami, którzy są młodsi od nich o więcej niż 4,4 lata. Kobiety pomiędy 18 a 29 rokiem życia nie są gotowe na związek z mężczyznami młodszymi od siebie o więcej niż 2,4 lata, nie mają jednak nic przeciwko starszym mężczyznom - nawet o 7,2 lata.
Jak wykazuje  badanie przeprowadzone pod opieką eksperta eDarling - psycholog Dr Wiebke Neberich - deklarowana, tolerowana różnica wieku między partnerami zmienia się wraz z wiekiem. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni wraz z upływem lat są bardziej otwarci na związek z młodszymi partnerami oraz mniej entuzjastyczni jeżeli chodzi o starszych towarzyszy życia.
Deklarowana przez mężczyzn średnia różnica nie potwierdza  powszechnie panującego stwierdzenia, że panowie zainteresowani są wyłącznie dużo młodszymi paniami. Wręcz przeciwnie! Wyniki badań pokazują, że przedstawiciele obu płci, którzy chcą stworzyć długotrwały związek, szukają partnerów którzy posiadają podobny bagaż doświadczeń jak oni sami.

Źródło: https://www.edarling.pl


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku