Człowiek należy do istot stałocieplnych, czyli w warunkach fizjologicznych utrzymuje temperaturę ciała na stałym poziomie - niezależnie od temperatury otoczenia. Ośrodkiem odpowiedzialnym za taki stan jest podwzgórze. Podwzgórze stanowi część układu nerwowego, zlokalizowane jest w mózgu. Podwyższona temperatura ciała ma duże znaczenie przy odpowiedzi na infekcje bakteryjne i wirusowe.


Gorączka jest naturalnym mechanizmem obronnym organizmu. Najczęściej jest odpowiedzią na atak drobnoustrojów patogennych: wirusów i baterii. Wzrost temperatury ciała o 1˚C usprawnia mechanizmy obronne organizmu zwiększając zdolność układu immunologicznego do obrony przed infekcją. Za szkodliwą uważa się gorączkę utrzymującą się dłużej niż trzy dni lub rosnącą w bardzo szybkim tempie.

Do typowych objawów gorączki u dzieci i niemowląt należą:
•    ciepła i sucha skóra na głowie i pleckach dziecka, natomiast wilgotna, często zimna skóra na ramionach i nogach;
•    apatia, zmęczenie;
•    zarumienione policzki;
•    ból w okolicach skroni;
•    przyspieszone tętno (ponad 120 na minutę);
•    przyspieszony oddech (ponad 40 oddechów na minutę);
•    zwiększone pragnienie;
•    u niemowląt może dodatkowo pojawić się biegunka

Prawidłowa temperatura ciała zdrowego dziecka powinna wynosić od 36 – 37˚C . O gorączce mówimy, gdy temperatura, w zależności od miejsca pomiaru przekroczy: pod pachą – 37,2˚C; w jamie ustnej – 37,8˚C; przy pomiarze odbytowym - 38˚C. Nie bez znaczenia jest także od dobowej aktywności dziecka - rano temperatura będzie niższa niż wieczorem.

W chwili wystąpienia gorączki rodzice stają przed wyborem odpowiedniego preparatu przeciwbólowego, który należy podać dziecku. Przy tej okazji warto rozważyć MILIFEN® – przeciwbólowy i przeciwgorączkowy lek najnowszej generacji.

MILIFEN®, którego dystrybutorem w Polsce jest IBSS BIOMED S.A.
to najnowszy, dostępny na rynku, ibuprofen dla dzieci w wieku od 3. miesiąca życia do 12 lat. Doskonale sprawdza się w leczeniu umiarkowanego bólu i gorączki, ma pyszny truskawkowy smak oraz przyjemną, ułatwiającą przełykanie konsystencję.


MILIFEN®
zawiera ibuprofen, który ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Informacją niezwykle ważną dla rodziców jest to, że ibuprofen to najbezpieczniejszy lek z grupy NLPZ - dlatego jest dostępny bez recepty i też można stosować go u dzieci nawet od 3. miesiąca życia (ważących powyżej 5 kg).

MILIFEN®
jest dostępny w formie syropu, o pysznym, lubianym prze maluchy, smaku truskawkowym oraz łatwej do połykania konsystencji. Nie zawiera benzoesanu sodu i sorbitolu.


MILIFEN® to lek, dostępny w aptekach bez recepty.
podmiot odpowiedzialny: Pinewood Laboratories Limited;
dystrybutor na terenie Polski: IBSS BIOMED S.A.


Cena det.: Milifen 100 mg/5ml, zawiesina doustna (100 ml) – ok. 11zł

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku