Polskie odkrycie biodermokosmetyczne to rewolucja w kosmetologii! Mowa o komórkach macierzystych MIC-1 i produktach bazujących na ich właściwościach regeneracyjnych. O przełomie opowiada dr Edyta Engländer – dermatolog, ekspert marki Revitacell.


Tegoroczna premiera pierwszych na świecie biodermokosmetyków Revitacell, bazujących na regeneracyjnych właściwościach komórek macierzystych MIC-1, pozyskanych z poroża jelenia szlachetnego, już za nami. Na rynku dostępnych jest obecnie aż dziesięć unikalnych produktów, bazujących na kompleksie aktywnym powstałym na bazie komórek macierzystych MIC-1. Co warto wiedzieć o tej innowacji?

Komórki macierzyste, czyli…?
Komórki macierzyste, w odróżnieniu od pozostałych komórek budujących organizm, charakteryzują się zdolnością do częstszych podziałów i samoodnawiania. Poprzez czynniki wzrostu, czyli aktywne białka, potrafią skutecznie mobilizować inne komórki do odnowy, aktywując je do pracy i regeneracji.
- Dzięki unikalnym właściwościom komórek macierzystych ich zastosowanie w szeroko pojętej medycynie regeneracyjnej i – coraz częściej – dermatologii staje się tak naprawdę nieograniczone – podkreśla dr Edyta Engländer dermatolog, ekspert marki Revitacell.

MIC-1 w służbie piękna
Badania nad właściwościami komórek macierzystych trwają od wielu lat, a zagadnienie doczekało się bogatego dossier naukowego. W tym roku ich potencjał potwierdziła i nagrodziła sama Akademia Noblowska. Również polscy naukowcy mają sukcesy w tej dziedzinie. Badacze związani z Akademią Medyczną we Wrocławiu wyprowadzili stabilną linię komórek macierzystych z poroża jelenia szlachetnego i opatentowali je pod nazwą MIC-1.
- Ich niespotykane, naturalne właściwości regeneracyjne potwierdzone zostały przez liczne badania naukowe. Odkrycie jest bezpieczne, a skuteczność produktów, które bazują na surowcu powstałym na bazie komórek MIC-1, została potwierdzona przez testy in vitro – komentuje Paulina Bugno, koordynator ds. biodermokosmetyków Revitacell.

Dedykowane kuracje
Polscy naukowy opracowali aż dziesięć produktów, które dedykowane są konkretnym zagadnieniom pielęgnacyjnym. Co mamy do wyboru? Przede wszystkim trzy innowacyjne kuracje biodermokosmetyczne Revitacell do odbudowy skóry, włosów oraz rzęs i brwi na poziomie komórkowym, ale także siedem kolejnych wyspecjalizowanych produktów do twarzy i ciała. Wśród nich znajduje się m.in. stężone kremoserum na dzień oraz na noc i set pielęgnacyjny do twarzy, koncentrat do regeneracji delikatnej skóry wokół oczu, peeling i maska do pielęgnacji dłoni, a także zestaw dedykowany do regeneracji biustu i dekoltu. Linia Revitacell zawiera także balsam do twarzy stworzony z myślą o mężczyznach.


Revitacell, pierwsza na świecie marka biodermokosmetyczna, korzystająca z przełomowego odkrycia polskich naukowców – komórek macierzystych MIC-1, poszerza linię swoich produktów o siedem nowych innowacyjnych preparatów.

- Revitacell Stem Cells Eye Zone Regenerating Concentrate
- Revitacell Stem Cells Regenerating Cream-Serum DAY
- Revitacell Stem Cells Regenerating & Nourishing Cream-Serum NIGHT
- Revitacell Stem Cells Face Set
- Revitacell Stem Cells Bust Set
- Revitacell Stem Cells Hand Set
- Revitacell Stem Cells Regenerating Face Balm for MEN
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


DRUKUJ