Wyjrzyj za okno… zimno? Najlepiej uciec pod kocyk i włączyć telewizor? O nie! Nie pozwól, aby jesienno-zimowa pora oznaczała siedzenie w domu. Także teraz można bardzo przyjemnie, a przede wszystkim aktywnie spędzać czas.

Ruch to doskonały sposób na „jesienna depresję”, a także poprawę zdrowia i zwiększenie odporności. Aktywne spędzanie czasu sprawi również, że nie obudzicie się wiosną z pytaniem „czy wyglądam wystarczająco dobrze, aby nałożyć krótką spódniczkę?”.

Jeśli boicie się niskiej temperatury to bez obaw. Po pierwsze aktywność bez wątpienia Was rozgrzeje. Po drugie, i co bardzo ważne, jeśli odpowiednio się ubierzecie, nawet nie odczujecie nie lubianego zimna.

No właśnie… ubiór. Gdy aktywnie spędzamy czas na dworze, musimy pamiętać o odpowiednim stroju. Jesienią i zimą najlepiej ubierać się na cebulkę. Nie może nam być zimno, jednak pamiętajcie, aby nie przegrzewać organizmu. Wypróbujcie więc jaki strój będzie dla Was najlepszy. Nie zapomnijcie, że ciepło ma być Waszym nogom, ramionom, w żadnym wypadku nie zapomnijcie też o czapce i szaliku. Dobrym rozwiązaniem jest zakup specjalnych ubrań termicznych, które zapewnią ciepło, jednocześnie pozwolą skórze oddychać.

Jeśli ciężko Wam zebrać się, aby wyruszyć z domu zacznijcie małymi krokami. Pierwszym z nich mogą być spacery. To idealny sposób na spędzenie czasu we dwoje. Można też troszkę inaczej. Szybki chód poprawia krążenie, dotlenia organizm i poprawia samopoczucie. Tak samo działa jogging. Biegając chociażby 30 minut dziennie same zobaczycie jak szybko wpłynie to na Wasz organizm. Będziecie czuły się i wyglądały o wiele młodziej. Badania dowodzą, iż jogging doskonale wpływa na dotlenianie komórek mózgu, co usprawnia jego pracę. Nie można zapomnieć też o lepszej figurze. A może wolicie spacer z kijkami czyli Nordic Walking? Takie niepozorne ćwiczenie wpływa na pracę bardzo dużej ilości mięśni.

Jeśli w dalszym ciągu odstrasza Was niska temperatura lub za oknem pada deszcz zachęcamy do aktywnego spędzenia czasu chociażby w fitness clubie czy siłowni. Zamiast plotkować z przyjaciółką w domu przy tabliczce czekolady możecie robić to podczas spinningu. Przecież siłownia to nie tylko wyciskanie „siódmych potów” i robienie czegoś wbrew sobie. Tutaj chodzi o ruch i dobrą zabawę. Wspaniale bawić  się będziecie w fitness clubach, które oferują coraz bardziej urozmaicone zajęcia takie jak zumba czy taniec brzucha. To poprawi Waszą figurę, cudownie wpłynie na zdrowie oraz kondycję. Dla wyciszenia i złapania oddechu idealna jest joga lub streching. A może wolicie naukę tańca? Jak widać wybór jest duży, a korzyści wielkie.
Jeśli lubicie wodę polecamy aqua aerobik – to świetna zabawa i doskonała metoda na idealną figurę.

Będąc w domu również można zrobić coś dla siebie. Zamiast siedzieć na kanapie, w trakcie oglądania ulubionego serialu możecie trenować na rowerku stacjonarnym, steperze czy ćwiczyć jogę.

Czy w dalszym ciągu brak Wam motywacji. Pomyślcie tylko, że taka aktywność sprawi, iż Wasze serce oraz mózg będą pracować znacznie lepiej, kondycja bardzo się poprawi. Będziecie szczęśliwsze i wypoczęte. Bez wątpienia ważne jest także to, że gdy przyjdą pierwsze oznaki ciepła nie będziecie musiały stresować się nadmiarem tłuszczyku, który nie powinien ujrzeć światła dziennego. Zobaczycie, że jesień wcale nie jest taka zła. Do dzieła zatem. Nie dajcie się i ruszajcie w drogę.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


DRUKUJ