Nadmorski kryminał śląsko-krakowskiego duetu. Trochę szaleństwa, ponętne plażowiczki, lokalne tajemnice i szemrane interesy. A dla miłośników kryminałów smaczna niespodzianka!
Nie tak miał wyglądać schyłek sierpnia. Nadkomisarz Edmund Polański – jeden z najlepszych śledczych w kraju – pędzi na Półwysep Helski, poważnie narażając się energicznej małżonce. Jego podwładny, trochę niesforny, lecz sympatyczny podkomisarz Adam Tyszka, podczas kilkudniowego urlopu wpakował się w nie lada kabałę i siedzi w areszcie oskarżony o… morderstwo. W tym samym czasie ktoś taranuje samochód wszędobylskiej ekolożki, zostaje porwana córka miejscowego krezusa, a pewna turystka znika bez śladu. Coś niedobrego dzieje się z rybami, ale o tym rybacy milczą jak zaklęci.
Lokalni policjanci niechętnie patrzą na Polańskiego, który postanawia pomóc nieudolnym kolegom rozwikłać mnożące się zagadki. Oczywiście, gdyby ktoś pytał – nigdy go tam nie było!

Violetta Sajkiewicz – teatrolog i krytyk sztuki. Autorka prac naukowych, recenzji i esejów poświęconych m.in. przestrzeni teatralnej, malarstwu i fotografii. Założycielka i redaktor naczelna internetowego dwutygodnika kulturalnego „artPAPIER”. Wykłada w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Robert Ostaszewski – prozaik, krytyk literacki, redaktor kilku pism. Zanim nawrócił się na wiarę w kryminały, popełnił kilka książek. Z Martą Mizuro napisał powieść kryminalną Kogo kocham, kogo lubię (W.A.B., 2010). Teraz napisał następną. Mieszka w Krakowie.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


DRUKUJ