Anna traci poczucie stabilności i równowagi, w wyniku czego rozpoczyna desperackie poszukiwania czegoś lub kogoś, na kim mogłaby się wesprzeć. Postanawia porzucić życie w Wielkim Mieście i wrócić do swojego rodzinnego miasteczka.
Na miejscu odkrywa, że mimo powierzchownych zmian, miejsce jest nadal takie samo jak to sprzed dwudziestu lat – które zachowała w pamięci.

W mieście jej dzieciństwa, z którego wyjechała do stolicy, pozostali nie tylko rodzice, ale i szkolne koleżanki. Teraz Anna wraca do Bujan, aby po doznanych traumatycznych przejściach odnaleźć tam spokój. Dom nadal oplata bluszcz i w zasadzie niewiele się tu zmieniło. Jest lato, trwają wakacje, idealny czas na remanent duszy. Wynik przemyśleń głównej bohaterki zaskakuje. Autorka, wielokrotnie z dumą podkreślająca, że jest Podlasianką, maluje obraz prowincji o wielu tonach. Jak w życiu, dobro sąsiaduje tu ze złem, a szlachetność z nikczemnością. Przejeżdżając tędy, zatrzymajcie się w Bujanach, gdzie właśnie trwa święto piwonii... Posmakujcie lata na polskiej prowincji”.
Małgorzata Gutowska-Adamczyk, autorka bestsellerowego cyklu „Cukiernia pod Amorem”


W książce znajdziecie także przepisy na pyszne, podlaskie smakołyki.

Podobne artykuły:


DRUKUJ