Opętane kultem młodości coraz częściej poszukujemy specjalistycznych kosmetyków o silnym działaniu przeciwzmarszczkowym, „cudotwórczych” zabiegów odmładzających, a czasem uciekamy się do metod bardziej inwazyjnych, które oferuje dermatologia estetyczna. W tej pogoni często zapominamy o fundamentalnych potrzebach każdej cery, którymi bez względu na wiek i typ są nawilżenie i dotlenienie.

fot: Soraya


NAWILŻENIE NA WŁAŚCIWYM POZIOMIE

Promieniowanie UV, zanieczyszczenie środowiska, klimatyzowane pomieszczenia, złe nawyki żywieniowe, używki, czy po prostu brak czasu na właściwą pielęgnację, powodują, iż niełatwo jest utrzymać nawilżenie skóry na prawidłowym poziomie. Jest to szczególnie trudne zarówno w okresie letnim, kiedy do odwodnienia skóry przyczynia się wysoka temperatura i ekspozycja na promieniowanie słoneczne, jak też zimą, podczas spadku temperatur. Nie od dziś wiadomo, że skóra sucha starzeje się szybciej i jest bardziej narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych oraz wszelkiego rodzaju podrażnienia. Jeśli więc pragniemy zachować zdrowy wygląd skóry, powinniśmy zadbać przede wszystkim o jej prawidłowe nawilżenie.

SPRAGNIONA SKÓRA
Woda w skórze jest czynnikiem niezbędnym, nawilża, chroni, oczyszcza z toksyn. Jest potrzebna do prawidłowego przebiegu wszelkich przemian fizjologicznych i reakcji biochemicznych. Nawet jej niewielki niedobór powoduje zakłócenia  tych procesów, a co za tym idzie zmiany parametrów strukturalnych skóry. Pierwsze sygnały alarmowe, że skóra chce "pić", to pieczenie, nieprzyjemne napięcie, wiotczenie i szorstkość. Później jest tylko gorzej - naskórek zaczyna się nadmiernie łuszczyć i łatwo pęka. Problem sięga także znacznie głębiej. Białka podporowe naszej skóry, czyli kolagen i elastyna wymagają optymalnej ilości wody dla zachowania prawidłowej struktury. Niedobór życiodajnego płynu powoduje zmiany budowy tych włókien, a to z kolei przyczynia się do utraty sprężystości, jędrności i elastyczności oraz powstawania zmarszczek. Zatem skóra odwodniona wygląda po prostu na starszą.

TLEN DLA URODY
Oprócz niedostatecznego nawilżenia, które jak wynika z badań dotyczy 34% kobiet w Europie,  istotne znaczenie dla wyglądu skóry ma jej odpowiednie dotlenienie oraz eliminacja toksyn. Wielkomiejski tryb życia i stres odbijają się na kondycji naszej cery. Nagromadzenie szkodliwych metabolitów, zanieczyszczeń, niedostatek snu sprawiają, że staje się ona matowa, poszarzała, o nieładnym kolorycie. Brakuje jej witalności, świeżości i blasku. Aby zapewnić kompleksową troskę o piękno, idealny kosmetyk powinien łączyć działanie intensywnie nawilżające i dotleniające skórę z kosmetycznym detoksem oraz działaniem anti-ageing. Te wysokie wymagania spełnia nowa seria pielęgnacyjna marki SORAYA Nawilżanie & Dotlenianie.

KOMPLEKSOWA TROSKA O PIĘKNO
Nawilżanie & Dotlenianie to linia 8 kosmetyków do kompleksowej pielęgnacji twarzy. Wśród nich znajdują się kremy do twarzy, krem pod oczy, tonik oraz produkty do demakijażu o zróżnicowanych formach: mleczko, płyn micelarny, żel, by każda kobieta mogła wybrać to, co najbardziej lubi. Receptury kosmetyków oparte są na trzech innowacyjnych kompleksach składników aktywnych: AQUA- CELL, OXY- CELL oraz DETOX- CELL.

AQUA- CELL zawiera kwas hialuronowy doskonale nawilżający powierzchnię naskórka, a także ekstrakt z fiołka, który wykorzystując mechanizm akwaporyn napełnia wodą komórki skóry oraz przestrzenie międzykomórkowe. Wspomniany mechanizm został odkryty w 1992 roku, a w 2003 roku odkrycie to uhonorowano Nagrodą Nobla. Akwaporyny to białka błonowe, które tworzą kanały transportujące wodę. Mają  one podstawowe znaczenie dla zachowania równowagi wodno- elektrolitowej naszego ciała. W skórze ich duża ilość zapewnia lepszy transport wody, dlatego w kosmetykach nawilżających zastosowanie znalazły substancje zdolne do pobudzania produkcji tych struktur. Należą do nich m.in. specyficzne oligosacharydy, zawarte w ekstraktach roślinnych. Ekstrakt z fiołka trójbarwnego zastosowany w kompleksie AQUA- CELL jest niezwykle bogaty właśnie w tego typu substancje. Stymuluje syntezę akwaporyn oraz zwiększa ilość kwasu hialuronowego w naskórku. Należy pamiętać, że zadaniem kosmetyku nie jest wprowadzenie do skóry wody, lecz dostarczenie substancji, które będą w stanie tę wodę związać i zatrzymać. Tak właśnie działa AQUA- CELL, zapewniając tym samym totalne nawilżenie skóry, a pośrednio poprawę jędrności i elastyczności oraz redukcję zmarszczek.

Z kolei OXY- CELL, czyli bogaty w arabinogalaktany ekstrakt z nasturcji,  ma za zadanie zwiększać wewnątrzkomórkowy transport tlenu, dzięki czemu poprawia mikrokrążenie oraz zaopatrzenie komórek skóry w substancje odżywcze. Jego działanie uzupełnia DETOX- CELL oparty na ekstrakcie z drożdży. Można powiedzieć, że ten nowoczesny składnik oczyszcza naszą skórę od wewnątrz. Stymuluje tworzenie systemów odpowiedzialnych za utrzymanie homeostazy komórki i usuwanie szkodliwych metabolitów oraz redukuje ilość utlenionych protein i lipidów.

Innowacyjne zastosowanie przez markę SORAYA kombinacji tych trzech kompleksów daje doskonałe efekty. Dzięki optymalnemu nawilżeniu, dotlenieniu oraz oczyszczeniu z toksyn skóra staje się gładka, jędrna i elastyczna. Oznaki zmęczenia i stresu zostają zredukowane, poprawia się koloryt cery, która zyskuje promienność i zdrowy blask.

Tekst: Paulina Burek, Soraya.
Więcej o linii Nawilżanie & Dotlenianie na: www.soraya.pl


Podobne artykuły:

Ile kalorii ma tonik kinley

DRUKUJ