Jest takie miejsce – niewyobrażalnie czyste i nieskalane – gdzie panują ekstremalne warunki. Widoki zapierają dech w piersiach, jednak niewielu mogło ich doświadczyć na własne oczy. Dzięki „Arktyce 3D” – najnowszej produkcji IMAX Corporation, MacGillivray Freeman Films i Warner Bros – teraz to się zmieni!

 Już 12 października zobacz piękno polarnych krajobrazów na gigantycznych ekranach IMAX i wyrusz w niesamowitą podróż do jednego z najbardziej odległych i spektakularnie pięknych miejsc na świecie! Przeżyj emocjonującą opowieść o miłości, rodzinie i nadziei…
Twórcy filmu „Arktyka 3D” – dzięki wykorzystaniu technologii 3D – zabierają widzów w niezwykłą podróż na szczyty świata, które do tej pory widziało niewielu. Bohaterką opowieści jest niedźwiedzica polarna, która opiekuje się dwojgiem siedmiomiesięcznych misiów. Przemierzając arktyczną pustynię, niedźwiedzia rodzina toczy walkę o przetrwanie w mroźnym środowisku, wśród topniejącego lodu, ogromnych lodowców, zjawiskowych wodospadów i majestatycznych ośnieżonych szczytów.
Reżyserem filmu jest – dwukrotnie nominowany do Oscara – Greg MacGillivray (“The Living Sea”, „Dolphins”), natomiast ścieżkę dźwiękową z utworami Paula McCartney’a skomponował Steve Wood. W polskiej wersji językowej głosu użyczyła Danuta Stenka.

„Podczas 45 lat produkcji filmów, z których wiele było o oceanach lub odległych obszarach, nadal byłem nieprzygotowany na to, co znalazłem na dalekiej Północy. Wszystko istnieje tu na wielką skalę, a niebo wydaje się rozciągać w nieskończoność. Jej piękno i czysta wspaniałość samo w sobie jest nieodpartym tematem, jednak możliwość kręcenia filmu kamerami IMAX dało nam okazję do stworzenia spektakularnych ujęć w sposób, który nigdy dotąd nie był widziany" – mówi Greg MacGillivray, reżyser filmu.
Już od 12 października film „Arktyka 3D” można oglądać na gigantycznych ekranach kin IMAX w całej Polsce. Wybierz się w podróż do najzimniejszego zakątka Ziemi!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku