4 października jest obchodzony Światowy Dzień Zwierząt! Już w najbliższy czwartek wszystkie zwierzaki będą świętować swój dzień. W tym szczególnym czasie nie można zapomnieć o domowych pupilach, a zwłaszcza o tych zwierzakach, które na co dzień pomagają człowiekowi – o psich pomocnikach!
Nie bez powodu mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka: oddany, wierny, bezinteresowny, bezgranicznie kochający swojego opiekuna. Tę miłość połączoną z niezwykłymi umiejętnościami mają do zaoferowania psi pomocnicy. By stać się profesjonalnymi pomocnikami przechodzą długie i kosztowne szkolenie. Nabyte umiejętności wykorzystują na rzecz człowieka, niosąc z poświęceniem wsparcie jako psy asystujące, przewodnicy, terapeuci czy ratownicy.

Bycie psim pomocnikiem wiąże się z wieloma odpowiedzialnymi zadaniami. Te zwierzaki każdego dnia niosą człowiekowi pomoc! Zapewniają komfort i bezpieczeństwo osobom niewidomym czy z niepełnosprawnym ruchowo. Wywołują uśmiech na twarzy pacjentów i ukojenie w chorobie podczas zajęć z dogoterapii. Ratują ludzkie życie w czasie akcji ratowniczych.  Dlatego tak ważne jest, by – przy każdej nadążającej się okazji – dziękować im za to, co dla nas robią – mówi Katarzyna Dowbor, ambasadorka programu społecznego „Pomóżmy Razem”.

Wyszkolenie jednego psa trwa ponad dwa lata i kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dlatego marka Velvet od 6 lat w ramach programu społecznego „Pomóżmy Razem” wspiera finansowo organizacje zajmujące się szkoleniem psów. Co roku przekazuje środki na zakup oraz utrzymanie kolejnych czworonogów, które w przyszłości będą ratowały życie i pomagały osobom z różnymi dysfunkcjami. Celem inicjatywy jest zapewnienie wsparcia kolejnym potrzebującym oraz zwrócenie przy tym uwagi na niezwykłą pracę psów na rzecz człowieka.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.pomozmyrazem.pl.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Jak nazwać psa lub kota

DRUKUJ