Podczas jesiennej szarugi często uciekamy myślami do ciepłych letnich dni. Jeśli nie chcemy poddać się chandrze postarajmy się o przyjemną atmosferę w naszym domu – doskonałym sposobem na zatrzymanie lata jest wystrój wnętrz w intensywnych barwach.

    Jesienią pogoda nas nie rozpieszcza: deszcz, wiatr i niskie temperatury sprawiają, że brakuje nam chwil spędzanych w promieniach słońca. Aby zachować w domu letni klimat przez cały rok wystarczy zastosować kilka prostych zabiegów aranżacyjnych.

Magia barw
    Intensywne kolory i ciepłe odcienie nie tylko ożywiają wizualnie pomieszczenia. Urządzając dom często zapominamy, że barwy posiadają także swoją psychologię i oddziałują na nas w ściśle określony sposób. Warto zatem przyjrzeć się ich właściwościom.
    Żółty wnosi do wnętrza radość, a także zwiększa naszą kreatywność, gdy deszcz monotonnie stuka o okna. Podobnie działa pomarańcz – kolor optymizmu. Czerwony dodaje energii, jest pełen pasji i ciepła. Odrobina czerwieni w otoczeniu pomoże nam w walce z wszechogarniającą apatią. Wyraziste zielenie oraz jasne odcienie niebieskiego nadadzą wnętrzu lekkości, pomogą się zrelaksować, a jednocześnie pomogą się skupić.

Do salonu i do kuchnie
    W pomieszczeniach, w których przebywamy dość często możemy z powodzeniem wprowadzić intensywne barwy, które wniosą nieco wigoru do naszego codziennego życia. Idealne będą odcienie łososiowe, takie jak „kliwia” z kolekcji Super Wall Kolory marki Bondex. Podobnie sprawdzą się tu delikatne, ciepłe żółcienie i zielenie, np. „jaskier” czy „aloes”. Gorący południowy klimat oddadzą odważne kolory „nagietka” i „lukrecji”.

Czas na relaks
    Sypialnia jest przede wszystkim miejscem odpoczynku. Tam również warto wprowadzić ciepłe barwy, jednak powinny być one bardziej stonowane. Łagodne zielenie, jak „tatarak” pozwolą wypocząć oczom wyciszyć się. Od jesiennej pluchy oderwać nam się pomogą nienasycone pomarańcze i beże. Taki klimat sprawi, że rano będziemy wstawać pełni życia i energii do działania przez cały dzień.

Kolorowe akcenty
    Jeśli chcielibyśmy zatrzymać letni klimat w domu, a nie chcemy przeprowadzać metamorfozy całego wystroju, możemy dodać jedynie kilka kolorystycznych akcentów, które odmienią wnętrze. Idealne będą mocno nasycone odcienie, np. czerwień, róż lub niebieski (w palecie farb Super Wall marki Bondex znajdziemy je pod nazwami „maku”, „róży” oraz „barwinka”). Aby wnieść nieco energii i jednocześnie podkreślić ważne dla nas miejsca, wystarczy przemalować ścianę, wnękę, kolumnę lub zastosować ciekawe wzory.

    Ciepłe, żywe kolory w domu odmienią jego wystrój, a jednocześnie poprawią nasz nastrój. Letnia atmosfera pomoże nam nie poddać się jesiennej deszczowej aurze i cieszyć się pełnią życia przez cały rok.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku