Odważnie i energetycznie czy ciepło i rodzinnie? Pomarańczowy to wciąż niestandardowy i rzadko spotykany kolor w polskich wnętrzach. Mocny i intensywny stanowi wyzwanie aranżacyjne, ponieważ wymaga przemyślanego użycia: tak, by bez zgrzytu wkomponował się we wnętrze.

 Instal-Projekt pokazuje, jak wykorzystać tę barwę do stworzenia rodzinnej i pełnej życia kuchni.  
Kuchnia to serce całego domu, w którym domownicy spędzają czas podczas wspólnego przygotowywania posiłków, spotykają się na porannej kawie i prowadzą spontaniczne rozmowy. Żeby stworzyć atmosferę sprzyjającą rodzinnemu życiu, należy w sposób przyjazny i funkcjonalny zaaranżować przestrzeń.
Duży stół, wygodne krzesła i praktycznie zaprojektowane stanowisko do gotowania to podstawowe wyposażenie kuchni z jadalnią. Dodanie odpowiedniego, pomysłowego oświetlenia i dobranie dodatków stanowi wykończenie, które decyduje o ostatecznym charakterze wnętrza.  Kuchnie zazwyczaj utrzymane są w neutralnych kolorach: beże, brązy, odcienie bieli i szarości to ciągle kolory dominujące. Coraz chętniej jednak sięgamy po zdecydowane barwy: nasycone, wyraźne i intensywne.

Pomarańczowy, zastosowany w wystroju na dużych płaszczyznach, idealnie komponuje się z chłodnymi barwami dodatków: delikatnie pastelowym niebieskim czy zielonym. Uzupełnia się także z czerwienią i różem, tworząc zabawną, pełną życia aranżację. Siłę koloru warto stonować czernią, najlepiej w dużym formacie: czarna nadblatowa ściana czy grzejnik będą stanowiły kontrast dla pełnego kolorów wnętrza.
W kuchni, która powinna być zaprojektowana tak, żeby w praktyczny sposób zapewnić pełną swobodę ruchu podczas codziennych czynności, grzejniki centralnego ogrzewania najczęściej są umieszczane pod oknem.
Ciekawym rozwiązaniem, które wpisuje się w nowoczesne wnętrza jest pionowy, montowany na ścianie grzejnik Indivi New marki Instal-Projekt. Duży, płaski ekran z szyby z czarnego szkła sprawia,
że model przylega do ściany i elegancko wpasowuje się w przestrzeń, nie zawadzając i nie zajmując dodatkowego miejsca. Czarna szyba kryje w sobie wiele niespodzianek, przydatnych zwłaszcza w kuchni: ekran to idealne miejsce na codzienne notatki. Dzięki specjalnemu, zmywalnemu mazakowi możemy po niej pisać, a stalowa konstrukcja grzejnika umożliwia przyczepianie magnesów. Rozwiązanie w sam raz dla zapominalskich.  
Kuchnia powinna być zaaranżowana praktycznie i funkcjonalnie, ale nie może być sterylna i poważna. Pomarańczowy kolor, dodatki z przymrużeniem oka i elegancki grzejnik sprawią, że kuchnia będzie
jednocześnie nowoczesna i rodzinna. I na pewno nie zabraknie w niej ciepła.
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku