Do grona najważniejszych elementów stanowiących o klimacie pokoju dziennego, takich jak stoły, ławy, kanapy czy lampy, dołączyły okna. Przez lata w odpowiedzi na pytanie: „jak wygląda Twój salon?” otrzymywaliśmy informacje o kolorze ścian, rodzaju i ustawieniu mebli czy stylu akcesoriów takich jak lampy, dywany, wazony. Czegoś w takim opisie jednak brakowało. Czego? Okna i jego dekoracji.

Współczesne okna – okrągłe, trójkątne, dachowe, drewniane czy plastikowe, w standardowych  wymiarach czy zajmujące całą powierzchnię ściany. Dzięki odpowiedniej kompozycji elementów do ich dekoracji możemy sprawić, że salon zyska unikalny charakter. Korzystając z różnorodności produktów do aranżacji okna - dostępnych we wszelkich formach, stylach i kolorach - możemy budować klimat wnętrza, sterować natężeniem światła, szokować mnogością rozwiązań. Gardinia, lider artykułów dekoracji okna, stworzyła nam w tym zakresie morze możliwości: rolety – klasyczne, rzymskie, plisowane, zebra lub thermo, z tkaniny albo bambusa; żaluzje – poziome lub pionowe, drewniane, plastikowe, aluminiowe; karnisze – metalowe lub drewniane, linowe, z drążkiem lub w formie szyn z tworzywa czy aluminium, czy wreszcie modernistyczne systemy panelowe.

Dla osób dbających o ekologię i domowe wydatki – rolety thermo, które latem odbijają promienie słoneczne, a zimą zatrzymują ciepło w pomieszczeniu. Dla miłośników klasyki – szyny sufitowe. Dla tych, którzy pragną połączyć funkcjonalność rolety z urokiem fantazyjnie upiętej tkaniny – rolety rzymskie. Dla właścicieli okien w nietypowych kształtach – plisy. A wszystko to dostępne w rozmaitych wzorach i kolorach: stonowane lub ekstrawaganckie; jednolite lub wzorzyste; klasyczne lub nowoczesne; transparentne lub zaciemniające. Jednym słowem: bogactwo i przepych, jak na salony przystało.
Odkąd okna zaczęto postrzegać jako ważny element wystroju wnętrz, Gardinia wciąż wychodzi naprzeciw wymagającym gustom właścicieli okien i salonów. Zatem nie wahaj się dłużej i do dekoracji okna w salonie wybierz produkty firmy Gardinia.