Prawie każdy celebryta ma inny sposób na uzyskanie zadbanego i szczupłego wyglądu, którym może się poszczycić na czerwonym dywanie lub na powrót do świetnej figury po urodzeniu dziecka. Próba naśladowania powyższych działań często kończy się porażką.
 Nie tylko z powodu zaskakująco dużej liczby diet i programów żywieniowych, ale także z powodu trudności w opanowaniu ich w codziennym życiu. Co więcej, tylko nieliczni mogą pozwolić sobie na zatrudnienie osobistego trenera – oferującego stałą pomoc i wsparcie w dążeniu do zamierzonego celu. Mimo to osiąganie i utrzymywanie doskonałej sylwetki może okazać się całkiem proste, pod warunkiem że pamiętamy o kilku zasadach:

Proste gotowanie w odpowiednim urządzeniu

Klucz to dobre przygotowanie. Wielu ludzi traci motywację do zdrowego odżywania już w trakcie odczytywania długiej listy składników przepisu oraz potrzebnych urządzeń lub zniechęca się podczas czasochłonnego krojenia warzyw, gotowania i sprzątania. Osoby dobrze zorientowane wiedzą, że rozwiązaniem są: nowoczesne urządzenia kuchenne, których można używać przez cały dzień i które wyręczą nas w przygotowaniu posiłków, przejmując ważenie, mieszanie, miksowanie, krojenie, gotowanie tradycyjne i na parze, oraz które nie wymagają wielu akcesoriów, a także czasochłonnego czyszczenia. Bez względu na to czy mieszkasz sam czy z rodziną, pracujesz czy zostajesz w domu – odpowiednie urządzenie kuchenne sprawi, że cała reszta stanie się dziecinne prosta.

Łatwiejsze ustalanie wielkości porcji

Jedz mniej niż spalasz – przestrzeganie tej zasady jest trudne, ale daje duże efekty. W jej zachowaniu pomocne są gotowe przepisy kulinarne dostosowane do odpowiedniej wielkości porcji jedzenia, dostarczające określonych wartości odżywczych i kalorycznych. Podczas gotowania należy ściśle trzymać się informacji o wielkości porcji i nie przekraczać jej. Najlepszym sposobem na to jest skorzystanie z zalet nowej generacji urządzeń kuchennych i zastosowanie przepisów kulinarnych dostosowanych do tych szczególnych urządzeń. Upewnij się, że posiadają one przejrzysty opis i są zrozumiałe. Najlepiej aby przepisy kulinarne zostały przygotowane i przetestowane przez ekspertów żywieniowych. Czasochłonne obliczenia to przeszłość. Dostępne są nawet warianty przepisów przeznaczone dla ludzi z nietolerancją pokarmową, którzy wymagają specjalnej diety. W takim przypadku szczególnie ważne jest, aby dokonać wcześniejszego porównania urządzeń i przepisów kulinarnych.

Wspólne wsparcie dla zdrowia przynosi większą radość
Znając inne osoby, które próbują osiągnąć ten sam cel, możemy łatwiej wytrwać we własnym postanowieniu i czerpać większą radość ze zdrowego odżywiania. Dlatego ważne jest, aby kontaktować się z osobami podobnie myślącymi, wymieniać z nimi pomysły i wzajemnie się motywować. Takie osoby nie zawsze mieszkają blisko nas, warto więc poszukać ich w Internecie. W dzisiejszych czasach istnieją nieograniczone możliwości kontaktowania się z grupami osób, które wykorzystują tą samą metodę lub produkt – na forach, Facebooku czy blogach.

Miliony osób zaufało Thermomixowi firmy Vorwerk w trosce o swoją sylwetkę – organizując sobie najprawdopodobniej najmniejszy „klub fitness” na świecie! Ten światowej klasy wysoce zintegrowany robot kuchenny zawiera ponad 12 funkcji i upraszcza codzienne przygotowywanie posiłków. Thermomix to również tysiące przepisów kulinarnych oraz wyjątkowa społeczność online. Zdrowe odżywianie nie musi być kosztowne i skomplikowane. www.thermomix.pl.