Jeżeli jesteś jednym z tych, którzy nie skorzystali z urlopu podczas wakacji, pamiętaj, że są miejsca, w których sezon na słońce trwa cały rok. Jesień jest idealną porą na wyjazd, dlaczego? Niższe ceny, mniejsza liczba turystów na plażach i dostęp do szerokiej gamy możliwości wypoczynku.

Archipelag Wysp Kanaryjskich to miejsca, na których każdy znajdzie coś dla siebie. Wakacje.pl podpowiadają co możemy odnaleźć unikalnego, na każdej z nich.
Sezon w pełni  a touroperatorzy prześcigają się w nowych ofertach na jesień i  zimę. Wakacje po wakacjach? Otóż tak, od września będziemy mogli korzystać z wyjazdów, za które podczas sezonu musieliśmy zapłacić więcej. Czy mniej oznacza gorzej? Oczywiście nie, jest grono ludzi, którzy czekają na zakończenie sezonu i wyjeżdżają, właśnie w tym okresie.
Najlepsze oferty możemy odnaleźć wybierając się na Gran Canarię, Teneryfę, Lanzarote i Fuerteventurę.
Gran Canaria -przez niektórych nazywana jako kontynent w miniaturze.  Szczególnie polecamy tą wyspę osobom, którzy chcą cieszyć się odpowiednimi warunkami do uprawiania sportów wodnych, wspinaczki czy mountain bike. Dodając do tego sprzyjający klimat, to miejsce powinno być brane pod uwagę dla tych, którzy chcą zebrać siłę i zadbać o dobre samopoczucie, nie tylko ducha.
Teneryfa - Zróżnicowana linia brzegowa  z kamiennymi i piaszczystymi plażami, z wieloma pasmami górskimi , parkami tematycznymi oraz monumentalnym symbolem wyspy – wulkanem Teide, który jest najwyższym punktem Oceanu Atlantyckiego. Teneryfa najbardziej zaskakuje między deszczową północą i słonecznym południem, ten zróżnicowany klimat sprawia, że wyspa należy do jednego z głównych ośrodków turystycznych na świecie.

Lanzarote –   wyspa o całorocznym powiewie wiosny, najmniej uczęszczana przez turystów, idealna dla osób, które cenią ciszę i spokój. Jedyna w swoim rodzaju, powierzchnia w całości utworzona przez lawę wulkaniczną. Flora i fauna tego pięknego miejsca dodaje jej osobowości, którą warto poznać i zasmakować. Lanzaroe to raj dla smakoszy wina, szczególnie polecane miejsce, to La Geria, obszar z licznymi winnicami.
Fuerteventura to  druga co do wielkości wyspa archipelagu kanaryjskiego z pięknymi piaszczystymi plażami. To kolejne miejsce, dla osób uprawiających sporty wodne, najlepszą recenzją  są Mistrzostwa Świata Kitebordingu oraz Windsurfingu, które odbywają się tutaj co roku. Hotele w swojej ofercie dają nam do dyspozycji baseny, sale fitness, czy takie atrakcje jak łucznictwo, wieczorami natomiast możemy zrelaksować się przy muzyce na żywo .

Średnie ceny wyjazdów na „Wyspy Szczęśliwe” to koszt rzędu 2500 zł/ os.
Jeżeli ktoś chciałaby zwiedzić więcej niż jedną wyspę nic trudnego! Komunikacja pomiędzy poszczególnymi miejscami jest możliwa na kilku różnych sposobów: Najszybsza i najdroższa forma komunikacji to oczywiście samolot, dużo dogodniejsza może więc się okazać podróż promem, wodolotem lub poduszkowcem, które kursują nawet kilka razy dziennie.  Dla ciekawych, którzy pragną zobaczyć wiele zakątków na jednej wyspie polecamy wypożyczenie samochodu lub roweru, które możemy bez problemu wynająć w każdej miejscowości turystycznej.
Wyjazd podczas jesieni, na pewno nie rozczaruje pogodą, cenami, czy klimatem panującym na archipelagu kanaryjskim. Tam sezon trwa cały rok. Argumentem  przemawiającymi za urlopem, kiedy u nas temperatura będzie spadała z dnia na dzień, jest niewątpliwie większa dostępność do atrakcji i możliwości spędzania wolnego czasu. Kalkulacja jest prosta, mniej turystów, mniejsze kolejki i co najważniejsze, brak wygórowanych cen poza kurortami turystycznymi. To się po prostu opłaca, a jesień to idealna pora dla bardziej wymagającego turysty.