Jesień w Polsce to niezwykle atrakcyjna pora, szczególnie dla smakoszy sezonowych produktów. Obfitość świeżych warzyw, owoców oraz grzybów daje okazję do przyrządzenia szeregu przetworów, które będą cieszyły wyrazistymi smakami w czasie zimy.

Bardzo często spotykanym sposobem konserwowania żywności, poza robieniem zapraw, jest jej suszenie. Ten sposób obróbki żywności pozwala na zdrowe i pełnowartościowe odżywianie, nawet
 w środku zimy. Suszenie owoców stosowano już kilka tysięcy lat temu w rejonach Azji i regionach śródziemnomorskich. Suszenie owoców  i warzyw pozwalało na przedłużenie ich trwałości i umożliwiało ich przechowywanie. Początkowo owoce suszono poddając je przez pewien czas działaniu promieni słonecznych. W dzisiejszych czasach już się tego nie praktykuje, suszy się je poddając je sztucznemu ogrzewaniu.

Suszona żywność  zawiera wiele pożytecznych dla człowieka substancji odżywczych. Każdy owoc czy warzywo posiada unikalne dla siebie składniki odżywcze, ale pewne z nich są wspólne: błonnik, cukry proste, białko, witaminy i sole mineralne. Składniki te  dodają nam one energii, pozwalają uzupełnić niedobory witamin i mikroelementów oraz zapewniają świetną kondycję. Suszonki znakomicie uzupełniają dietę osób dbających o linię. Zamiast podjadać słodycze czy chipsy, lepiej sięgnąć po naturalne przekąski. W naszej codziennej diecie nie powinno zabraknąć suszonych owoców i warzyw.
Jednak sam proces jest długi oraz wymaga wiele uwagi. Aby ułatwić wszystkim gospodyniom domowym suszenie owoców, warzyw i grzybów ORAVA poleca suszarkę do żywności, która szybko i sprawnie wysuszy jedzenie, a przy tym pozwoli zaoszczędzić nasz cenny czas.

Suszarka SU-101 to niezwykle proste w użyciu urządzenie o pięciu sitach nastawnych, które zwiększają ilość jednorazowo suszonej żywności. Wysoko wydajny ogrzewacz oraz wewnętrzny wentylator zapewniają doskonałą cyrkulację powietrza dla szybkiego i dokładnego suszenia. Jeden przełącznik  gwarantuje prostą i szybką obsługę, a nad bezpieczeństwem użytkowania czuwa bezpiecznik. Suszarka pracuje w zakresie 35 do 70°C. Przejrzyste tworzywo ścianek suszarki pozwala kontrolować stan wysuszenia porcji żywności, bez konieczności otwierania pokrywy. Cena 169 zł niewątpliwie jest atutem, który docenią wszystkie panie domu.