Kuchnia jest sercem domu, dlatego powinna być funkcjonalna, piękna i emanująca ciepłem. Przyjazną, a zarazem pełną pozytywnej energii atmosferę uzyskamy łącząc nowoczesne płytki w odcieniach kakao i kawy z mlekiem z najnowszej kolekcji City Ceramstic z dodatkami w kolorze soczystych malin.
Beże, brązy i odcienie kremów są niezmiennie popularne i stanowią doskonałą podstawę aranżacji wnętrz. By uzyskać nie tylko klasyczny, neutralny, ale i elegancki efekt, wystarczy połączyć płytki o różnych odcieniach i stopniu połysku, np. gres porcellanato City Brąz i Beż marki Ceramstic w wykończeniu polerowanym oraz matowym. Wyrazistego charakteru całej kompozycji nadadzą dodatki i pojedyncze elementy w jednym intensywnym kolorze. Smakowite akcenty, np. blat i pufy w odcieniu maliny i żurawiny wprowadzą do kuchni radosną atmosferę. Nowoczesny styl podkreślą geometryczne dekory City Ring marki Ceramstic. Można je łączyć ze sobą w każdym kierunku, np. na ścianie przy stole jadalnym, dzięki czemu uzyskamy dekoracyjny panel, który wyróżni strefę jadalną w kuchni. Dekory oraz listwy City Ring wykonane są w technologii water-jet, czyli cięcia strumieniem wody. Oznacza to, że w całości są produkowane z gresu porcellanato, dzięki czemu dekory oraz listwy City Ring mogą być stosowane zarówno na ścianie, jak i podłodze.

Podłoga z gresu polerowanego City ładnie odbija światło, dodaje lekkości i optycznie powiększa pomieszczenie. W miejscach, gdzie powierzchnia narażona jest na najczęstsze zabrudzenia i zachlapania,  np. wzdłuż kuchennych szafek, warto zastosować gres City Beż w wykończeniu matowym. Takie rozwiązanie zapobiegnie m.in. poślizgnięciu się w czasie codziennej krzątaniny.

Płytki z kolekcji City marki Ceramstic mają wymiary 60x60 cm i są rektyfikowane, dzięki czemu można zastosować między nimi minimalną, bardzo wąską fugę (1,5-2 mm). W ten sposób uzyskamy efekt gładkiej tafli, która jeszcze bardziej powiększy optycznie kuchnię. Ponadto duży format płytek świetnie sprawdzi się nad blatem kuchennym. Najlepszą wysokością do zawieszenia górnych szafek jest 55-60 cm nad dolnymi – wypełnienie przestrzeni między nimi pojedynczym pasem rektyfikowanego gresu z cienką fugą w kolorze maksymalnie zbliżonym do płytek da efekt jednolitej tafli, dzięki czemu kuchnia jeszcze zyska na przestronności.
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Jedna malina kcal

Wersja do druku