Sezon ślubny w pełni, a poszukiwania sukni i garnituru to punkt kulminacyjny przygotowań do ślubu. Salony pełne są różnorodnych sukien, jednak wybór tej wymarzonej bywa często trudny i czasochłonny.

Jak podkreślają kreatorzy mody ślubnej, suknia ślubna to nie tylko kreacja. Często jest  odzwierciedleniem marzeń pielęgnowanych od dzieciństwa. Wybór tej wymarzonej to decyzja indywidualna i poprzedzona dokładnym rozpoznaniem rynku.
W tym sezonie ślubnym popularne są suknie uszyte z organzy, tafty, satyny, żorżety, koronki. Nie tracą na popularności tradycyjne tiulowe  ze zdobieniami czy te utrzymane w stylu amerykańskim - łączone z trenem. Jednak hitem tegorocznego sezonu są falbany w klasycznym stylu hiszpańskim. Zaleca się, aby suknia druhny - bohaterki drugiego planu uroczystości wyróżniała się na tle kreacji zaproszonych gości. Musi być więc dostatecznie wyszukana i dobrana z fasonem sukni panny młodej.
W sezonie 2012 r. polecane kolory sukien dla druhen to: granat, navy, turkus, żółty, odcienie morskiego. Niedopuszczalne są suknie białe i czarne. Mamy panien młodych wciąż gustują
w kolorowych i pastelowych sukniach czy garsonkach, ale fason rekomendowany przez projektantów to sukienki z krótkim bolerkiem w stonowanych kolorach.

Kierując się jednak zdrowym rozsądkiem w planowaniu budżetu na zakup ślubnej odzieży zarówno dla pary młodej jaki i świadków warto oprzeć się następujących zasadach: „Możliwe najlepsza jakość za możliwie jak najniższą cenę”  i „Czas to pieniądz”. Warto więc skorzystać z oferty np.; w Maximus Fashion Center w podwarszawskim Nadarzynie, gdzie w pod jednym dachem znajdziemy ogromny wybór zarówno dla nowożeńców oraz ich najbliższych .
W centrum handlowym mieści się aż 700 butików z odzieżą, w tym salony z sukniami ślubnymi firm znanych i tych mniej rozpoznawalnych. Oprócz butików z sukniami , garniturami, obuwiem znajdują się tam sklepy z bielizną, biżuterią , nakryciami głowy dla panny młodej i pana młodego.
Co ważne, dzięki zgromadzeniu tak dużej ilości sklepów w jednym miejscu, nowożeńcy mogą zaoszczędzić swój czas i spokojnie przeżyć gorączkowy okres przygotowań do jednego
z najważniejszych wydarzeń w życiu.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku