"Paryski szyk" autorstwa Ines de la Fressange (jednej z najsłynniejszych modelek – ikon elegancji ) zachwycił mnie. Dawno nie miałam w rękach tak stylowo wydanej i graficznie dopracowanej publikacji (zdjęcia, ilustracje i okładka - rewelacyjne).

Spodziewałam się kolejnego nudnego elaboro-podręcznika z serii „Poradniki gwiazd”, a dostałam uroczy, praktyczny oraz (przede wszystkim!) pełen świetnych i pomocnych uwag przewodnik po zakamarkach mody i stylu – tych paryskich, ale nie tylko.

Książka składa się z czterech części:
- „Ubieraj się jak paryżanka” (jaką garderobę powinna mieć w szafie każda kobieta; jak w prosty sposób skomponować strój w paryskim szyku; modowe faux pas;);
- „Królowa balu” (Ines zdradza sekrety urody paryżanek oraz doradza w kwestii pielęgnacji i makijażu);
- „Chez moi!” (jak urządza dom paryżanka, gdzie kupuje meble i w jaki sposób dekoruje mieszkanie);
- Paryż według Ines” (jej sekretny przewodnik po tym mieście).

Ines de la Fressange to pewna siebie, piękna kobieta, która swój wizerunek uczyniła wizytówką. W „Paryskim szyku” dzieli się własnymi uniwersalnymi spostrzeżeniami na temat mody, strojów, dodatków, dekoracji wnętrz oraz uroków stolicy Francji. By „posłuchać” Ines nie trzeba mieć sześciu zer na koncie. Nie jest konieczne również wybranie się do markowych butików znanych projektantów. To porady na każdą kieszeń. Poza tym nie chodzi o to, by mieć najbardziej rozchwytywane rzeczy w sezonie. Paryżanka nie idzie według mody – ona sama ją tworzy.

Polecam tę książkę każdemu, kto:
- kocha modę;
- kocha kosmetyki;
- kocha Paryż;
- kocha Ines;
- nie wie, jak się ubrać i umalować;
- doskonale wie, jak się ubrać i umalować;
- kocha dobrą literaturę.