Plisowane spódnice przeżywają swój comeback. W tym sezonie powróciły do łask w pastelowych kolorach. To, co jest produktem z segmentu „must have” w szafie, równie atrakcyjnie i zawsze na czasie prezentuje się na oknie. O czym mowa? O plisowanej rolecie - krótko zwanej plisą.


Plisa to roleta o bardziej dekoracyjnym i wysmakowanym obliczu, która oferuje większe możliwości zarówno pod względem funkcjonalności samego produktu, jak i jego wizualnej atrakcyjności. Stosuje się do niej tkaniny splisowane w zakładki o szerokości 20 mm o różnych właściwościach. W zależności od indywidualnych potrzeb można wybierać spośród szerokiej gamy kolorystycznej pomiędzy tkaninami przezroczystymi, półtransparentnymi, czy też  całkowicie zaciemniającymi. Plisy zapewniają dowolną regulację poziomu naświetlenia pomieszczeń, efektywną ochronę przed słońcem i spojrzeniami ciekawskich.

Ukoronowaniem wszystkich zalet plis jest plisa Duette.  To tzw. plisa komorowa, podwójna - gdzie komory w kształcie plastra miodu tworzą doskonałą barierę blokującą przenikanie ciepła latem, jego nadmierny odpływ zimą oraz znacznie hamują przenikanie dźwięku.
Mechanizmy sterowania w plisie umożliwiają dowolne pozycjonowanie materiału na oknie.
Plisy – jako jedyne z całej gamy zabezpieczeń przeciwsłonecznych - można wykonać w dowolnym kształcie,  dzięki czemu są doskonałą dekoracją okien skośnych, trapezowych, trójkątnych, a nawet okrągłych czy półokrągłych. Można je również zawiesić w oknach uchylnych czy dachowych. Rozdzielne sterowanie plisą pozwala na zastosowanie kombinacji tkanin o różnych właściwościach  w obrębie jednego okna w zależności od potrzeb. Ze względu na szerokie spektrum możliwości technicznych plisa jest produktem wykonywanym głównie na konkretny wymiar i zamówienie klienta.

Wbrew obawom jest to  produkt łatwy do utrzymania w czystości: plisy można  czyścić na sucho, ale również prać. Stosowane rozwiązania sterowania plisą czynią ten produkt bezpiecznym dla dzieci. I dziecinnie prostym w obsłudze.