Dziś w CANAL+ rusza emisja serialu „KREW Z KRWI” z Agatą Kuleszą w roli głównej. Kolejne epizody będą emitowane w CANAL+ w każdą środę o 21:00. Po raz pierwszy w polskiej produkcji telewizyjnej centralną postacią fabuły jest dojrzała kobieta, a przy tym silna i wielowymiarowa „antybohaterka”.
NOWY TYP KOBIECEJ BOHATERKI W POLSKIM SERIALU
- W historii wdowy po zamordowanym gangsterze, która jest zmuszona przejąć jego rolę szczególnie inspirujący wydał nam się konflikt między kobiecą wrażliwością a bezwzględnym światem zbrodni i przemocy - mówi Beata Ryczkowska – Dyrektor Wykonawcza Pionu Programowego CANAL+ Cyfrowy zlecająca i nadzorująca realizację serialu.

- Carmen jest twardą, zdeterminowaną kobietą, ale jako matka jest również ciepła i czuła. Stoi między mafią, policją i innymi chuliganami i chce obronić swoje dzieci – mówi o swojej postaci Agata Kulesza.

Kreowana przez Kuleszę postać to nowy typ kobiecej bohaterki, który w polskim serialu dotąd się nie pojawiał. Carmen ewoluuje z każdym odcinkiem. Widz obserwuje zderzenie dwóch wizerunków bohaterki – tej, którą chciała być: dobrą, uczciwą, nieingerującą w życie zawodowe męża żoną, z tą, którą musi się stać: aktywną i podejmującą ryzyko, by zapewnić rodzinie bezpieczeństwo i utrzymanie. Stawiając czoła kłamstwom i groźbom, Carmen musi nie tylko nauczyć się poruszać w nieznanym jej świecie, ale zacząć nim sterować.

Kobiety na drugim planie serialu „KREW Z KRWI” również nie są jednoznaczne. Łączą w sobie czułość, lojalność, ale też wyrachowanie i podłość. Próbują decydować o własnym losie, nawet jeśli wydaje się, że trwają w starych, utrwalonych układach, jak Sandra (Iza Kuna) – przyjaciółka Carmen i żona wspólnika jej męża czy Anna Rota (Iwona Bielska), matka Carmen, rozwiedziona z wpływowym bossem przestępczego półświatka. Jeszcze inne typy kobiecości reprezentują przyjaciółka Carmen - Magda (Maria Strzelecka) i siostra - Marlena (Małgorzata Buczkowska). Jedna wiedzie żywot zadowolonej singielki, druga układa sobie życie niezależnie od przestępczych tradycji rodziny i nie pozwala, by ktokolwiek stanowił o jej losach. Małżeństwo Marleny z Januszem (Ksawery Szlenkier) opiera się na partnerstwie, ale w chwilach wymagających podjęcia decyzji to ona jest siłą dominującą.

Podobne artykuły:


DRUKUJ