Dzięki właściwemu oczyszczeniu pozwalamy skórze zregenerować się i nabrać witalności. Demakijaż twarzy to bardzo ważna czynność. Idealnym rozwiązaniem może być użycie do tego płynu micelarnego.

Bez odpowiedniego oczyszczenia nie jest możliwe posiadanie zdrowej cery. Nasza buzia codziennie narażona jest na różnego rodzaju zanieczyszczenia sprawiające, że wygląda szaro i jest nierówna. W dodatku codzienny kontakt z wodą bardzo ją wysusza i niszczy naturalną barierę ochronną.

Dobór odpowiedniego kosmetyku jest niezwykle istotny. Kosmetyki do demakijażu pozwalają na oczyszczenie skóry z zanieczyszczeń, zarazem nawilżając, odżywiając i dbając o jej indywidualne potrzeby. Powszechnie znane nam są toniki i mleczka do twarzy. Płyn micelarny jest troszkę mniej znanym kosmetykiem, jednak z każdą chwilą staje się coraz bardziej lubianym. Warto poznać jego właściwości. Być może dla którejś z Was będzie to idealne rozwiązanie.

Płyn micelarny to kosmetyk zawierający w swoim składzie micele powstałe z połączenia cząsteczek zawieszonych w roztworze wodnym. Zewnętrzne cząsteczki charakteryzują się tym, że przyciągają wodę, natomiast wewnętrzne odpychają, zarazem łącząc się z tłuszczami. To sprawia, iż płyn micelarny funkcjonuje tak, że zbiera do swojego wnętrzna tłuste zanieczyszczenia, takie jak chociażby łój lub tusz wodoodporny, a pozostałe rozpuszcza w roztworze wodnym.

Dzięki swoim właściwościom doskonale oczyszcza, ale i jest bardzo delikatny. Ma lekką, wodnistą konsystencję. Nie zawiera barwników, detergentów, ani środków zapachowych. Nadaje się do każdego rodzaju cery, szczególnie zaś wrażliwej i z problemami, np. trądzikowej. Nie wywołuje podrażnień ani zaczerwień. Co ważne nie niszczy bariery hydrolipidowej skóry i nie wysusza. Wszystkie jego cechy sprawiają, że płynu micelarnego możemy używać w zastępstwie żelu, mleczka, toniku i płynu do demakijażu oczu, a przede wszystkim wody.

Ta uniwersalność pozwala na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Na rynku dostępnych jest coraz więcej tego typu kosmetyków, dzięki temu możemy znaleźć je w różnych przedziałach cenowych. Oto kilka przykładów:

1.    Eucerin, Dermatoclin – cena ok. 40 zł
2.    Eveline, Hydra Export – cena ok. 10 zł
3.    Ziaja, naturalny oliwkowy płyn micelarny – cena ok. 9 zł
4.    Vichy, Puree Thermale – cena ok. 45 zł
5.    Oceanic, AA Ultra odżywanie – cena ok. 15 zł