To zabawna, wzruszająca i magiczna historia w reżyserii wyróżnionego Oskarem twórcy Camerona Crowe’a ("Jerry Maguire|" "U progu sławy"). Główne role zagrali Matt Damon, Scarlett Johansson i Thomas Haden Church. Matt Damon wciela się w rolę samotnego ojca dwójki dzieci, piszącego felietony do gazety.
 Wraz z rodziną mieszka w Los Angeles. Pewnego dnia postanawia zmienić swoje życie. Rzuca pracę. Przenosi się na przedmieścia, gdzie kupił wielki dom położony na 18akrowym terenie. Dom położony jest w centrum starego zoo - Rosemoor Animal Park, którym zarządza Kelly Foster (Scarlett Johansson). Benjamin (Matt Damon) mimo braku doświadczenia, razem z bliskimi, postanawia otworzyć dawne zoo i przywrócić placówce świetność.  „Kupiliśmy zoo” to ekranizacja powieści Benjamina Mee.
Film różni się od poprzednich produkcji Crowe’a. „Tym razem nie otwieram się przed widzami tylko umożliwiam im zapoznanie się z przeżyciami Benjamina.” – mówi reżyser, ale jednocześnie dodaje : „Podczas pracy nad filmem okazało się jednak, że historia stała mi się niemal tak bliska, jakbym opowiadał o swoich przejściach. Urzekło mnie, że bije z niej radość życia, opowiada o ludziach i zwierzętach, o tym że warto ryzykować i walczyć o marzenia.”
Cameron Crowe słynie z mistrzowskiego łączenia komedii, dramatu i historii familijnych.
Dzięki temu obraz „Kupiliśmy zoo” jest pełen błyskotliwego humoru, który przywodzi na myśl filmy Woody Allena. Dostarcza autentycznych wzruszeń i wyrazistych emocji. Reżyserowi udało się również uchwycić dynamiczne relacje między bohaterami oraz zbudować budujące przesłanie w realnej, codziennej rzeczywistości.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku