Całonocna zabawa, długi dzień w pracy czy po prostu zwykła bezsenność mogą sprawić, że kolejna doba będzie bardzo ciężka. Po nieprzespanej nocy cery wygląda szaro i niezdrowo. Co zatem zrobić jeśli przydarzy nam się taka sytuacja?

1.    Pijcie duże ilości wody mineralnej, brak snu powoduje jej odwodnienie.
2.    Sprzymierzeńcem jest witamina C. To ona wpływa na ładny wygląd cery. Można zatem przed imprezą lub po prostu wieczorem zażyć produkty ją zawierające albo suplementy diety.
3.    Warto przed wyjściem podczas porannych czynności opłukać twarz zimną wodą, która poprawi ukrwienie i zlikwiduje „worki” pod oczami.
4.    Po powrocie można zrobić peeling twarzy, który również poprawia jej krążenie. Pamiętajcie jednak, aby nie torturować skóry zbyt mocno.
5.    Twarz i oczy schłodzi też żelowa maseczka, którą można nałożyć przed snem.
6.    Na twarz pozytywnie działają też okłady z torebek od herbaty lub z płatków kosmetycznych zamoczonych w mleku.
7.    Możecie także użyć kropli do oczu, dostępnych w aptece bez recepty. Zlikwidują one zaczerwienienia często pojawiające się w gałce ocznej po nieprzespanej nocy.
8.    Barwy skórze nada róż nakładany na policzki, blada twarz wygląda na bardziej zmęczoną.
9.    Pamiętajcie o podkładzie. Jednak należy zwrócić uwagę na jego odpowiednią ilość. Zbyt duża warstwa sprawi, że skóra będzie wyglądać starzej i nienaturalnie.
10.    Pod oczy warto również użyć korektora, dzięki czemu rozjaśnicie te okolice i ukryjecie cienie.
11.    Jeśli powodem nieprzespanej nocy jest impreza to pamiętajcie, żeby zawsze iść na nią z pełnym żołądkiem. Warto pamiętać o potrawach bogatych w węglowodany, a także mleku czy jogurcie.
12.    Dobrze również pamiętać o dotlenieniu organizmu. Warto wybrać się na spacer na świeżym powietrzu.
13.    Gdy wiecie, że czeka Was długa noc warto uciąć sobie wcześniej popołudniową drzemkę.

„Zerwane” noce zdarzają się każdemu. Niezależnie od powodu czasem ciężko dojść do siebie następnego dnia. Należy jednak pamiętać, aby nie zdarzały się one zbyt często. Brak snu ma bardzo negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.