Jedna z największych światowych gwiazd reggae – Gentleman, zapowiada kolejne koncerty w Polsce! Artysta zachwycony występem dla 700 tysięcznej publiczności podczas ostatniego Przystanku Woodstock, postanowił także i w 2012 roku zagrać dla swoich polskich fanów. Zapraszamy na dwa koncerty Gentlemana – 20 czerwca we Wrocławiu oraz 23 czerwca w Rzeszowie.
Ten niekwestionowany europejski mistrz reggae przyjedzie do Polski już nie po raz pierwszy, jednak jego koncerty od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, nie tylko wśród miłośników muzyki reggae! Zapewne dlatego, że artysta umiejętnie dodaje do tradycyjnych jamajskich kompozycji elementy dancehallu, hip-hopu czy R&B, tworząc unikatową muzyczną całość. Na uwagę zasługują także inteligentne i wartościowe teksty autorstwa Gentlemana, za pośrednictwem których dzieli się on swoimi opiniami, także tymi dotyczącymi ważnych kwestii społecznych czy politycznych.
Przez lata obecności na rynku muzycznym Gentleman współpracował z wieloma znakomitymi artystami, a jego albumy i utwory na dobre zapisały się już w kanonie współczesnego reggae. Krytycy doceniają stały progres jego twórczości. Gentleman nieustannie dodaje do swojej muzyki kolejne brzmienia i tematy, pozostając otwartym na wszystko co nowe i intrygujące. 2012 rok przyniesie kolejną pozycję w dyskografii tego artysty, bowiem zapowiedziano wydanie płyty „The Best Of” – pierwszej kompilacji zawierającej najlepsze i najpopularniejsze utwory Gentlemana.
W czerwcu tego roku, wraz z zespołem The Evolution, Gentleman zagra w Polsce dwa koncerty. Pierwszy we Wrocławiu 20 czerwca na Wyspie Słodowej, w ramach WrocLove Fest oraz drugi w Rzeszowie 23 czerwca w Millenium Hall Square. Współorganizatorem obu koncertów jest wrocławska agencja Lion Stage Management.


GENTLEMAN w czerwcu w Polsce
20.06.2012 – Wrocław, Wyspa Słodowa
23.06.2012 – Rzeszów, Millenium Hall Square

Podobne artykuły:


DRUKUJ