„Big Love” – film Barbary Białowąs, który będzie miał swoją premierę 10 lutego – został wyprodukowany przez polską firmę Watchout Productions. Ten odważny obraz obalający mit wielkiej miłości jest pierwszą pełnometrażową produkcją Piotra Woźniaka-Staraka i Krzysztofa Raka.


Firma Watchout Productions prowadzona przez Piotra Woźniaka-Staraka przy udziale Krzysztofa Raka zajmuje się produkcją filmową i telewizyjną. Woźniak-Starak, który po latach studiów w Stanach wrócił do Polski, mówi, że nie od razu trafił do branży filmowej: – Zaczynałem w świecie reklamy, która okazała się dla mnie pewnym rozczarowaniem. Promowanie produktów nie było jego pasją. – Interesowało mnie opowiadanie ciekawych historii, interesowali mnie ludzie, stąd zainteresowanie filmem – dodaje Woźniak-Starak. Doświadczenie zdobywał przy filmach realizowanych m.in. przez Andrzeja Wajdę („Katyń”), Volkera Schlöndorffa („Strajk”) i Christophera Doyle’a („Warsaw Dark/Izolator”). Z kolei Krzysztof Rak – z wykształcenia teatrolog – ma w swoim dorobku produkcję serii dokumentów z ramienia HBO Polska („Śląski interes”, „Istnienie”, „Wojownik”, „Faceci do wynajęcia”, „Pierwsza prosta”, „Wyrok na życie” i inne) oraz doświadczenia scenariopisarskie. „Big Love” jest ich pierwszym pełnometrażowym filmem.

 - Przy tej produkcji podjęliśmy kilka odważnych decyzji. „Big Love” jest pełnometrażowym debiutem reżyserki i scenarzystki filmu – Barbary Białowąs. Oprócz tego Bartosz Piotrowski przechodzi tu inicjację jako operator długiego metrażu – mówią Woźniak-Starak i Rak. To jednak nie koniec debiutów – filmową Emilię gra Aleksandra Hamkało, która po raz pierwszy wystąpiła w roli głównej, a muzykę skomponował Mariusz Szypura z Silver Rocket, dla którego był to pierwszy filmowy projekt.
Na pytanie jak układała się praca przy filmie odpowiadają: Kapitalnie pracuje się z młodymi ludźmi walczącymi o jak najlepsze zaprezentowanie swoich możliwości.¬ Poza tym film będący autorską wypowiedzią i poruszający ważny temat, a równocześnie ze sporym potencjałem rynkowym, jest wymarzoną sytuacją dla producenta. Tak właśnie jest w przypadku "Big Love” – dodaje Krzysztof Rak. Watchout Productions kładzie nacisk nie tylko na dobry development filmu, ale dba także o promocję oraz zajmie się funkcjonowaniem filmu poza Polską.  

Premiera filmu „Big Love” już 10 lutego 2012.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku