Wnętrze w nowoczesnym stylu? Co to właściwie oznacza? Jak powinno wyglądać? Oto kilka praktycznych rad, w jaki sposób nowocześnie zaaranżować mieszkanie.
Nowoczesność to prostota, minimalizm, zastosowanie najnowszych materiałów i rozwiązań technologicznych oraz swobodne ich łączenie. W nowoczesnym wnętrzu, jedną z najważniejszych zasad jest dążenie do otwartej przestrzeni, poprzez ograniczanie podziałów.  Poszczególne pomieszczenia mogą być wyodrębnione poprzez zróżnicowanie kolorów ścian i podłogi, różnorodność wykorzystanych materiałów, zastosowanie elementów dekoracyjnych oraz oświetlenie, które podkreśla i eksponuje kolory, fakturę czy detale.
Efekt nowoczesności pozwoli uzyskać zastąpienie tradycyjnej ściany rozsuwanymi drzwiami z matowego szkła lub oknami działowymi z luksferów. Przestrzeń nabierze wtedy uniwersalności.
Ważny jest również odpowiedni dobór mebli. Powinny być one wykonane z jasnego bądź ciemnego drewna i koniecznie połączone ze stalowymi elementami. Kluczową rolę w nowoczesnych wnętrzach ogrywa odpowiednio dobrane oświetlenie – mówi Maciej Kędzior z firmy Kobi Light - Oferta rynkowa bogata w lampy sufitowe, kinkiety i bardzo modne ostatnio oświetlenie LED sprawi, że nie tylko w dowolny sposób powiększymy optycznie przestrzeń, ale co ważne wydobędziemy najatrakcyjniejsze fragmenty pomieszczeń, podkreślając kolory i fakturę dodatków, ścian oraz mebli.
Jedną z odmian stylu nowoczesnego jest high - tech. Są to chłodne, sterylne, ale przyjazne wnętrza przypominające kosmiczne laboratorium. Dużo w nim transparentnego, czystego szkła i zimnego metalu (chrom, aluminium) połączonych ze skromną paletą barw, w której dominują biel i szarość. Najważniejsze jest tutaj bardzo specyficzne, techniczne oświetlenie. Światło powinno być kolorowe: niebieskie, fioletowe, nawet jarzeniowe. Podkreśla to wyrafinowany chłód pomieszczenia. Kolorystyka we wnętrzu to kolory chłodne.

Styl nowoczesny ma również swoje „cieplejsze oblicze". Nowoczesne materiały, proste formy i innowacyjne rozwiązania technologiczne, współgrają tu z ciepłą tonacją ścian i sprzętów. W tym typie nowoczesnego wnętrza znajdziemy akcenty czerwieni, oranżu, brązu, które nadają mu przytulnego charakteru. Poprzez zastosowanie odważnych, kontrastujących ze sobą barw, uzyskasz wnętrze o dynamicznym, drapieżnym i niespotykanym charakterze. Jest to idealna propozycja dla młodych osób. Ocieplenie uzyskasz również poprzez zastosowanie drewna, zarówno w meblach jak i w elementach wykończeniowych.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku