Najnowsza maszynka Gillette Fusion ProGlide to najbardziej zaawansowany technologicznie produkt w historii marki. Oparta na technologii Gillette Fusion, maszynka ProGlide wzbogacona została o 7 innowacyjnych rozwiązań, wśród nich – najostrzejsza technologia od Gillette, dzięki której maszynka zapewnia wyjątkowy komfort golenia.

Mężczyźni są różni, tak jak różne są nawyki golenia. Jedni usuwają zarost codziennie, inni od czasu do czasu. Różne może też być podejście do samego procesu golenia, m.in. w zakresie liczby pociągnięć maszynką, czy pod względem siły jej nacisku na skórę. Co więcej, odmienne są uwarunkowania biologiczne skóry, długość zarostu i kierunek jego wzrostu. Skoro istnieje tyle różnic, czy jest coś co łączy mężczyzn w podejściu do golenia? Tak. Potrzeba gładkiej skóry i wyjątkowego komfortu. Eksperci Gillette postanowili sprostać temu wyzwaniu i stworzyli maszynkę idealną, która perfekcyjnie usuwa zarost, uwzględnia biologiczne uwarunkowania skóry mężczyzny oraz różne nawyki związane z goleniem.

7 innowacji głównych
Nowa maszynka Gillette Fusion ProGlide to połączenie najlepszej technologii Fusion z  innowacyjnymi rozwiązaniami. Maszynkę wyposażono w 7 technologicznie zaawansowanych elementów: Pierwsza innowacja zastosowana w maszynce to „najostrzejsza technologia” - najcieńsze w historii marki Gillette ostrza, zapewniające wyjątkowy komfort golenia. ProGlide posiada pięć cienkich, a zarazem trwałych, blisko rozstawionych ostrzy Power Glide z powłoką Anti-Friction redukującą tarcie i minimalizującą powstawanie ewentualnych podrażnień. Cienkie ostrza zmniejszają opór prowadzenia maszynki, dzięki czemu gładko ścinają zarost i ograniczają efekt ciągnięcia włosków. Odległość między nimi nie przekracza 1,05 milimetra i jest stała, dzięki zastosowaniu systemu stabilizacji ostrzy. Umieszczony po środku wkładu maszynki, pozwala utrzymać optymalną odległość między ostrzami, rozkładając siłę nacisku równomiernie na maszynce i sprawiając, że krawędzie dopasowują się do powierzchni twarzy.
Kolejną innowacją, w którą wyposażono Gillette Fusion ProGlide są elastyczne listki napinające zbudowane z włókien Microfins, przypominające kształtem pług. Podnoszą one włoski, co ułatwia przycięcie zarostu,  usuwają nadmiar żelu, wygładzają i napinają  skórę, dzięki czemu utrzymuje ona idealny kontakt z ostrzami, a golenie jest dokładne i przyjemne. W Gillette Fusion ProGlide zastosowano również zmienioną formułę paska nawilżającego Lubrastrip, który dostarcza odpowiednią dawkę nawilżenia i ułatwia golenie, co przyczynia się z kolei do redukcji powstawania podrażnień. Został on nasączony olejkami mineralnymi oraz polimerami, tak aby maszynka gładko przesuwała się po skórze, nawet po kilku pociągnięciach w tym samym miejscu.  Maszynka Gillette Fusion ProGlide posiada również zmodyfikowany i precyzyjny trymer, który zawiera ulepszone ostrze i specjalne wypustki ułatwiające spłukiwanie. Dodatkowo wyposażony jest on w grzebień wyrównujący dłuższe włoski. Dla mężczyzn, dla których liczy się również wygoda prowadzenia maszynki udoskonalono rączkę. W Gillette Fusion ProGlide jest ona większa niż np. w Gillette Fusion. Idealnie wyprofilowana i dopasowana do męskiej dłoni, zapewnia jeszcze lepszą kontrolę podczas golenia. W wersji Power maszynki zastosowano dodatkowo mikrogrzebień, który naprowadza włosy na ostrza i podtrzymuje je zanim zostaną ścięte. Niezależnie od częstotliwości golenia i długości zarostu, mikrogrzebień  wyłapuje wszystkie włoski napina je z taką samą siłą i precyzją, maksymalizują w rezultacie efekt gładkości.

 Potwierdzone przez 30 000 mężczyzn
Nowa maszynka Gillette Fusion ProGlide stworzona została przez grono specjalistów w Centrum Innowacji Gillette w Reading, w Wielkiej Brytanii. Jak opowiada współtwórca nowej maszynki dr Kristina Vanoosthuzye: „Zaprosiliśmy około 30 000 mężczyzn z różnych części Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych do współpracy przy tworzeniu nowej wersji maszynki Gillette. Zaczęliśmy od badań właściwości skóry i włosów, oraz samego procesu golenia. Kolejno w zespole naukowców, inżynierów i technologów, jak również specjalistów od projektowania i produkcji, przygotowaliśmy prototyp maszynki. Zaprosiliśmy naszych testerów do wypróbowania produktu i podzielenia się swoimi wrażeniami. Po wielu latach badań, wywiadów, zbierania danych i udoskonalania prototypu powstała maszynka Gillette Fusion ProGlide”.
Długa droga kreowania ostatecznego kształtu maszynki i determinacja dziesiątek osób zaangażowanych w projekt, przyczyniła się do powstania produktu najwyższej klasy i precyzji w portfolio maszynek Gillette.

Innowacja i pielęgnacja
Stosowanie niewłaściwych produktów do golenia i pielęgnacji skóry, prowadzi do przesuszenia i podrażnień naskórka. Dlatego kluczowe przy goleniu jest nie tylko stosowanie maszynek wysokiej jakości, ale również odpowiednich kosmetyków przed i po goleniu, dzięki którym skóra jest nawilżona i szybko się regeneruje. Wraz z premierą najnowszej maszynki Gillette Fusion ProGlide wprowadzono na rynek linię kosmetyków do pielęgnacji twarzy Gillette Fusion ProGlide i Gillette PRO. Wspomagają one codzienną pielęgnację, łagodząc występowanie zmian skórnych, wynikających z niekorzystnych czynników zewnętrznych. Jak podkreśla dr Kristina Vanoosthuzye, ekspert z Centrum Innowacji Gillette w Reading: „Zaleca się stosowanie kosmetyków łącznie, w formie programu pielęgnacyjnego. Kosmetyki jednej linii minimalizują bowiem ryzyko wystąpienia podrażnień i przyczyniają się do długotrwałego utrzymania dobrej kondycji skóry, a co najważniejsze zwiększają komfort golenia”. W skład nowej linii pielęgnacyjnej Gillette wchodzą żele do golenia do skóry wrażliwej oraz o właściwościach chłodzących, jak również balsam po goleniu 3 w 1 oraz 2 w 1.  Żel do golenia Gillette Fusion ProGlide Hydrating zawiera substancje odżywcze, m.in. polimery, które zwiększają poślizg maszynki, gwarantując ochronę skóry przed zacięciami spowodowanymi goleniem. Żel zmiękcza zarost w trakcie golenia, a dzięki wysokiej zawartości gliceryny skutecznie nawilża skórę zmniejszając uczucie podrażnienia. Wariant chłodzący żelu, Gillette Fusion ProGlide Cooling, który dzięki zawartości substancji odżywczych i mentolu, ma działanie łagodzące, zapewniając uczucie chłodzenia podczas golenia. Balsam po goleniu Gillette PRO 3w1 Instant Hydration nawilża skórę po goleniu, chroniąc ją przed zaczerwienieniem i podrażnieniami. Z kolei balsam Gillette PRO 2w1 Intense Cooling Balm chłodzi i nawilża świeżo ogoloną skórę. Dzięki kompleksowi z najwyższym stężeniem składników chłodzących wśród produktów Gillette, zapewnia natychmiastowe poczucie świeżości. Nawilża aby utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry przez cały dzień. Woda po goleniu Gillette PRO Orange Burst sprawia natomiast, że uzyskane po goleniu uczucie świeżości nabiera przyjemnego cytrusowego zapachu