W listopadzie fani najbardziej znanego seryjnego mordercy wszechczasów – Dextera Morgana – przez trzy wieczory z rzędu zanurzą się w jego mroczny świat. Codziennie, od czwartku 24 do soboty 26 listopada od godziny 22.00 na kanale 13TH STREET Universal emitowane będą po 4 odcinki 5. sezonu serialu.

Fenomen serialu „Dexter” jest wprost proporcjonalny do ilości morderstw popełnionych przez jego głównego bohatera. Niezwykłe jest to, że zamiast odrazy, Dexter Morgan budzi ogromną sympatię,
a nierzadko także współczucie. Niewątpliwie dzieje się tak za sprawą kapitalnie napisanego scenariusza oraz nietuzinkowej obsady aktorskiej. Charyzmatyczny Michael C. Hall, który jest także producentem serialu, wcześniej znany był przede wszystkim z roli Davida Fishera, właściciela domu pogrzebowego w serialu „Sześć stóp pod ziemią”. Jednak to właśnie rola sympatycznego psychopaty zdobyła mu uznanie na całym świecie oraz niezliczone rzesze fanów. Kapitalna w roli policjantki Debry Morgan, Jennifer Carpenter, przez jakiś czas prywatnie była żoną Michaela C. Halla i pomagała mu przejść trudne chwile w czasie jego walki z chorobą nowotworową. Obecnie para jest w separacji, ale nie przeszkadza im to spotykać się na planie „Dextera” i odrywać role kochającego się rodzeństwa. Plotki krążące w Stanach sugerują, że Hall, po rozstaniu z Carpenter, szybko znalazł gościnnie otwarte ramiona pracownicy telewizji ShowTime – Vanessy Abrue. Fani wstrzymują oddech, by dowiedzieć się, czy  naprawdę tych dwoje połączyło coś więcej niż przelotny romans.

Inne plotki donoszą, że 6. sezon „Dextera” może być ostatnim. Hallowi po tym sezonie kończy się kontrakt, a niestety nie może dojść do porozumienia z szefami ShowTime w kwestii nowej serii. Fani nie chcą przyjąć tego do wiadomości.  A nam trudno sobie wyobrazić 13TH STREET Universal bez uroczego psychopaty.

Tymczasem kanał 13TH STREET zaprasza wszystkich miłośników doskonałych morderstw, zniewalającego socjopaty i jego tajemniczego Mrocznego Pasażera na maraton pożegnalny. Z okazji zakończenia emisji 5 sezonu „Dextera” zostaną wyemitowane wszystkie jego odcinki w ciągu trzech wieczorów (24-26 listopada). Oczywiście po 22:00, bo „Dexter” to serial dla tych, którzy lubią przyglądać się zbrodniom w ciemnościach.


Maraton serialu Dexter
24 – 26 listopada od 22.00
Tylko na kanale 13th STREET Universal.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku