Natalia Verbeke, Lola Dueñas, Berta Ojea, Nuria Sole i Concha Galán oraz muza Almodóvara, Carmen Maura – 6 hiszpańskich temperamentów we francuskiej komedii Philippe’a Le Guay pt. “Kobiety z 6. Piętra”, już 2 grudnia na ekranach polskich kin!
W głównej roli męskiej zobaczymy Fabrice'a Luchiniego ("Żona doskonała", "Niebo nad Paryżem"). Jego bohater Jean-Louis był statecznym mężczyzną i ojcem rodziny… dopóki nie poznał hiszpańskich pokojówek mieszkających na szóstym piętrze w jego kamienicy. Teraz odkrywa zupełnie nowy świat, który nieoczekiwanie staje się nieodłączną częścią jego życia. Niezwykle piękna Maria, wprowadza porządek w domu Jean-Louisa i chaos w jego sercu.
Reżyser,  Philippe’a Le Guay, zwraca uwagę, że sam Luchini był zauroczony swoimi ekranowymi partnerkami. „Myślę, że nawet się nie spodziewał, co go czeka – mówi  Le Guay – „pewnego dnia przyszedł do biura i zobaczył sześć wpatrzonych w niego hiszpanek, niektóre z nich nie mówiły ani słowa po francusku. To było jak kwintesencja hiszpańskiego temperamentu. Od razu poczuł charakter filmu. Wywarły na nim ogromne wrażenie. Był zelektryzowany. Natychmiast zabrał się do pracy” – dodaje Le Guay. Ku zdziwieniu ekipy, od tego czasu, Fabrice Luchini, mając własną, osobną garderobę, większość czasu spędzał w pokoju aktorek i choć nie rozumiał hiszpańskich opowieści, doskonale bawił się w ich towarzystwie.
Tak powstała francuska komedia z prawdziwie hiszpańskim temperamentem. "Kobiety z 6. piętra" już 2 grudnia na ekranach kin w dystrybucji Best Film!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku