Etno House to nowa marka na rynku, oferująca nowoczesne gadżety, akcesoria mody oraz artykuły pamiątkowe inspirowane polskim folklorem i mazowieckimi motywami ludowymi. Etno House łączy to, co niezmienione od pokoleń z tym, co nowoczesne.
Uproszczenie tradycyjnych motywów pozwoliło wydobyć ich najważniejsze elementy. Dzięki wyrazistej kolorystyce zyskały dodatkowo nowy, zabawny i lżejszy charakter. W ten sposób powstały nowoczesne symbole graficzne, tworzące markę Etno House, takie, jak pełen humoru    i radości koń ze skrzydłami.

Kolorowy koń polski oraz wzór kwiatowy, nawiązujący do płatków polskich polnych kwiatów, takich jak bratek czy chaber, to motywy przewodnie pierwszej kolekcji Etno House „Koń polski”. Obydwa wzory, stworzone przez wybitnego grafika i ilustratora Piotra Sochę, a następnie unowocześnione przez Wojtka Wilka, inspirowane są mazowieckimi oraz łódzkimi wycinankami ludowymi. Dzięki nim, autorska kolekcja Etno House jest jednocześnie unikalna i spójna. Zarówno koń, jak i kwiatek stanowią jej uproszczony znak rozpoznawczy, wyróżniający ją na rynku.

Paleta barw Etno House nawiązuje do kolorów tradycyjnie wykorzystywanych przez twórców ludowych. Kolory marki są jednak uwspółcześnione, a przez to bardziej nasycone, odważne, pełne energii i życia. Wśród nich znalazły się róż, zieleń, fiolet, niebieski, czerwień oraz czerń, która, podobnie jak w tradycji ludowej, stanowi element łączący wszystkie kolory. Wzbogacone o barwne elementy szare filcowe torby i pokrowce na laptopa czy wino, emaliowane kubeczki      o charakterystycznym kształcie, wzorzysta pościel oraz obrusy adresowane są do osób, które lubią otaczać się wyjątkowymi rzeczami. W ofercie Etno House znajdują się również obrazki, poduszki, zegary, koszulki, zwierzątka dla dzieci, saszetki i biżuteria.