Tej jesieni szachy to najmodniejszy sport. Motyw szachownicy pojawił się na wybiegach największych modowych projektantów świata. W swoich kolekcjach prezentują go Burberry, YSL, Fendi czy Moschino oraz królowa dzianiny Sonia Rykiel. Tej jesieni jednak szachownica nie tylko powinna zagościć w naszej szafie, ale także na naszej głowie.

Motyw ten wykorzystywany jest bowiem w najmodniejszych tego sezonu trendach koloryzacji i stylizacji włosów. Intensywne czerwienie, rudości i brązy pojawiają się w różnych konfiguracjach, bazując na zasadzie kontrastu i asymetrii, a krata wykorzystywana jest również w technikach strzyżenia i modelowania. Zatem szach i mat.
Oryginalne i nietuzinkowe koloryzacje o szachownicowym układzie to bieżąca propozycja wiodących salonów fryzjerskich. Klasyczne czerwienie, fiolety i rudości pojawiają się w zupełnie nowych odcieniach i nasyceniach – w dodatku jednocześnie! Koloryzacje oparte na wzorze kraty to zabawna interakcja kolorów intensywnych, ciepłych i zimnych odcieni. Taką koloryzację rozmieszcza się na włosach w średnich odstępach, w formie kilku kwadratowych pól o zróżnicowanych odcieniach – w zestawieniach bardziej lub mniej kontrastujących. Efekt? Bardzo harmonijna i silna całość – mówi Darek Miłek z salonu MilekDesign

Krata to nie tylko trendy w koloryzacji włosów. Strukturą szachownicy została zainspirowana koncepcja cięcia włosów. Włosy strzyżemy według kwadratowych modułów wydzielanych z partii włosów na czubku głowy. Takie geometryczne cięcie tworzy efektowny kontrast wobec naturalnego układu włosów. Jak strzyżemy? Moduł kwadratowy włosów strzyżonych krótko będzie dłuższy, fryzury z włosów długich w górnej partii głowy będą krótsze. W efekcie otrzymujemy dynamiczną i nowoczesną stylizację. Taka fryzura pozostawia przestrzeń dla własnej kreatywności i inwencji pozwalając na indywidualne modyfikacje dostosowane do konkretnej okazji i nastroju – podpowiada Kasia Poniatowska-Miłek ze studia MilekDesign.
Dla tych którzy wolą naturalny look też jest dobra informacja – w tym sezonie nie będzie sytuacji patowych. Bardzo modne są długie włosy czesane w formie luźnych fal z symetrycznym przedziałkiem, misterne plecionki i końskie ogony. Czas przypomniedć sobie techniki plecenia warkoczy – modnych w swojej wersji klasycznej oraz tych nietypowych np. okalających głowę.
Milek Design czyli Kasia Poniatowska - Miłek i Darek Miłek
Kreatorzy, styliści, trenerzy, twórcy i właściciele salonów Milek Design - piękne włosy. Posiadają dyplom mistrzów fryzjerstwa oraz międzynarodowy tytuł trenera-wykładowcy prestiżowej amerykańskiej szkoły fryzjerskiej Pivot-Point. Tworzą kolekcje na międzynarodowych festiwalach mody fryzjerskiej i kosmetycznej. Autorzy metamorfoz oraz autorskich pokazów mody fryzjerskiej, współpracujący z wieloma stacjami telewizyjnymi oraz magazynami kolorowymi. Mają dwa salony fryzjerskie. Funkcjonujący od kilku lat na Pl. Dąbrowskiego 7 oraz nowo otwarty na ul. Hożej 40 w Warszawie.