Przestrzeń kuchenna to strefa dająca projektantom wnętrz naprawdę ciekawe pole do popisu. Inspiracją dla gotowego projektu może być ulubiony styl lub detal, który staje się motywem przewodnim aranżacji. W nowoczesnej kuchni często takim detalem jest okap, a szczególnie okap nad kuchenną wyspą.

Firma Franke oferuje bogaty wybór modeli okapów, od tradycyjnych, dobrze znanych form po kształty zdecydowanie nowoczesne, często awangardowe. W ofercie firmy znajduje się także okapy sufitowe, które również doskonale sprawdzą się nad kuchenną wyspą. Wszystkie modele wyróżnia wysoka jakość materiałów i wykonania oraz wysoka wydajność i cicha praca.
Projektanci Franke dużą wagę przykładają także do wygody obsługi urządzeń więc coraz częściej okapy kuchenne wyposażone są w elektroniczne systemy sterowania, warto zwrócić uwagę na sterowanie sensorowe – touch control, występujące w okapach ze szklanym wykończeniem np. Swing, Crystal, Roller czy Hoop, gdzie panel sterujący jest doskonale wkomponowany w urządzenie, a przyciski są prawie niezauważalne i podświetlają się dopiero w momencie włączenia okapu. Na komfort pracy w kuchni wpływa też optymalne oświetlenie strefy gotowania, które zapewnią lampy halogenowe. W modelach najbardziej energooszczędnych halogeny zastąpione są  oświetleniem LED.


Okap w kuchni ma podwójna misję do spełnienia. Z jednej strony ma oczyszczać powietrze,  z drugiej zdobić. Funkcje praktyczne są niezwykle istotne, ale nie należy zapominać także o walorach estetycznych kuchennego wyposażenia, ponieważ to właśnie detale decydują o ostatecznym kształcie wnętrza.
Minimalistyczny design okapu PLANAR pozwala na idealną integrację w nowoczesnych, futurystycznych wnętrzach, a z kolei klasyczne połączenie stali i szkła w modelu wyspowym GLASS LINEAR gwarantuje uniwersalne dopasowanie do kuchni w każdym stylu. Model TUNNEL ciekawie wygląda w duecie, co jest rozwiązaniem coraz częściej spotykanym w przestronnych wnętrzach.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


DRUKUJ