Esotiq wyznaje kobiecość. Oddycha kobiecym pięknem. Żywi się kobiecymi fantazjami. Miłuje ich delikatność. Rozkoszuje się ich pożądaniem. Delektuje się ich namiętnością. Esotiq istnieje dzięki kobietom i żyje dla nich Esotiq jest bielizna, chce być blisko, bo ubóstwia kobiece ciała.
Składa hołd kobiecie po przez swoje projekty. Tworzy aby wydobyć kobiece piękno. Nadaje forma kobiecym pragnieniom, materializuje drzemiące w nich namiętności.

Kolekcja bielizny ESOTIQ jesien zima 2011 powstała we współpracy z Joanna Krupa, która jest jednocześnie twarzą marki w sezonie jesienno zimowym 2011. Znajomość najnowszych trendów na amerykańskim rynku bieliźniarskim, wieloletnia obecność na rynku fashion oraz zdobyte doświadczenie przez Joanne Krupe zaprocentowały powstaniem najnowszej kolekcji jesień/zima 2011.Kolekcja została przygotowana zgodnie z propagowanymi przez marke ESOTIQ zasadami brafittingu.
Najnowsza kolekcja jesień/zima 2011 marki Esotiq została stworzona na zasadzie przeciwieństw. Każda kobieta ma bowiem w sobie wiele twarzy – targają nią emocje i skrajne uczucia. Kolekcja „Anioły i
Demony” odzwierciedla kobieca naturę. Czasem niewinna, innym razem zmysłowa i prowokująca. Wszystko zależy od chwili i nastroju.