Dobra gospodyni zawsze stara się, by wszystko wypadło idealnie, a potrawy zadowoliły nawet najbardziej wymagające podniebienia. Jednak samo przyrządzanie posiłków wymaga sporo czasu, więc na sprzątanie zwykle zostaje już tylko chwila. Z automatycznie czyszczącymi się piekarnikami marki Mastercook możemy odetchnąć głęboko i zrelaksowani, oczekiwać gości.

Przyrządzanie posiłków może być źródłem niezwykłej radości. Mało kto znajduje natomiast przyjemność w czyszczeniu zabrudzonego piekarnika. Można tego uniknąć, wybierając urządzenie wyposażone w system czyszczenia pirolitycznego.

Piroliza to w pełni zautomatyzowany, najprostszy i najnowocześniejszy sposób czyszczenia wnętrza piekarnika. Jej istotą jest wykorzystanie wysokiej temperatury, dzięki której wszystkie zanieczyszczenia zamieniają się w łatwy do usunięcia popiół, który wystarczy usunąć wilgotną ściereczką. Czyszczenie piekarnika może się odbywać w trzech trybach: Auto Pyro - piekarnik sam określa stopień zabrudzenia i niezbędny czas czyszczenia, Pyro Turbo - proces odbywa się z maksymalną wydajnością oraz Pyro Eco – piroliza przebiega w znacznie krótszym czasie i przy niższym zużyciu energii. Funkcja zabezpieczająca automatycznie blokuje drzwi podczas pirolizy, a system chłodzenia obudowy piekarnika chroni meble, znajdujące się w jego sąsiedztwie. Do tego specjalna emalia pirolityczna, która w przeciwieństwie do innych emalii, nie zużywa się i jest wyjątkowo trwała.  

Piekarniki marki Mastercook, posiadające innowacyjne rozwiązanie pirolizy – m.in. modele MF-870 ATCX i MF-580 ATCX są komfortowe, wygodne oraz oszczędne w użytkowaniu. Dzięki nim przygotowywanie nawet najbardziej skomplikowanych potraw to czysta radość pieczenia.