Emir Kusturica, Ridley Scott, Spike Lee i inni wybitni reżyserzy na zlecenie UNICEF-u stworzyli niezwykły projekt filmowy o problemach najmłodszych. Bieda, brak perspektyw, kłopoty z rodzicami i warunki życia, które potrafią sprowadzić dzieci na najgorszą drogę. Spokojne dzieciństwo nie jest dane każdemu. Wiele dzieci i nastolatków musi walczyć o przetrwanie, porcję jedzenia, poczucie bezpieczeństwa i godności. Jak znaleźć jeszcze czas na zwyczajne szczęście i beztroską zabawę?

Epizod pierwszy: Serce Czarnej Afryki, 12-letni Tanza żyje z karabinem w ręku. Straszne wspomnienia z dzieciństwa spowodowały, że zabijanie dla niego to chleb powszedni.

Epizod drugi: Bałkany, Uros, nastoletni cygański chłopak, wychodzi z trzyletniego pobytu w zakładzie karnym dla nieletnich. Powrót do domu i spotkanie ojca wiąże się z podjęciem starego zajęcia, czyli kradzieży. Czy dla Urosa nie ma innej przyszłości?

Epizod trzeci: Brooklyn, Blanca, nastolatka, której problemem są rodzice narkomani, podejrzewa, iż zaraziła się od nich wirusem HIV.

Epizod czwarty: Dramatyczna egzystencja dzieci w brazylijskich slumsach, które zmuszone są zarabiać na życie sortując odpadki na ogromnych wysypiskach śmieci.

Epizod piąty:  Opowieść o przeżyciach i wspomnieniach wojennego fotografa.
Epizod szósty: Ciro, mieszkaniec przedmieść Neapolu, wiedzie trudne życie. Z powodu wpływu surowej matki  popełnia drobne przestępstwo.

Epizod siódmy: Opowieść o dwóch azjatyckich dziewczynkach i różnicach, jakie niesie ze sobą wychowanie w rodzinach o różnym statusie społecznym i majątkowym.


Premiera filmu ”Wszystkie niewidzialne dzieci” w najbliższy piątek, 14 października 2011 o godz. 20.00 na kanale Zone Europa.