Można wykonać ją z cienkich drucików, kamieni szlachetnych, kryształków Swarovskiego. Można również stworzyć oryginalne bransoletki modułowe. Nadaje się na randkę, do pracy, na wielki bankiet i kameralną kolację. Dlaczego biżuteria handmade cieszy się aż taką popularnością?

W czasach, gdy wszystko jest made in China i kiedy podróbkę oryginalnych butów czy torebki można kupić na pobliskim bazarze, wzrasta zapotrzebowanie na produkty, które są niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju i nie do podrobienia. Dlatego coraz bardziej rośnie popularność rękodzieła. Biżuteria wykonana w ten sposób jest niepowtarzalna, a to z kolei daje gwarancję, że właścicielka oryginalnego naszyjnika nie zobaczy takiej samej ozdoby na szyi niezbyt lubianej koleżanki z pracy. W końcu cóż może być bardziej frustrującego?!


Prostota i styl

Wykonanie prostej ozdoby handmade zajmuje nie więcej niż 10 minut. Można ją zrobić nawet na chwilę przed imprezą. Podstawowe materiały potrzebne do wyrobu biżuterii to bigle, szpilki, przekładki, rzemienie, linki jubilerskie. Narzędzia, jakich trzeba użyć do wyrobu takich rękodzieł to dwa rodzaje szczypiec. Jedne tnące, a drugie z okrągłymi końcami tzw. bociany.   Koszt zakupu całego zestawu niezbędnego do produkcji własnych ozdób wynosi od 40 zł.
Spośród szerokiej gamy materiałów, które służą do wyprodukowania biżuterii, można wybrać te, które nadają jej klasyczny styl. Dość powszechne jest srebro oraz kryształy Swarovskiego. Te oryginalne błyskotki służą do wytworzenia korali, naszyjników, zawieszek, kolczyków i bransoletek.
Dzięki odrobinie kreatywności można wyrazić siebie na wiele sposobów. Można wykonać biżuterię etniczną, którą cechują drewniane korale i duże geometryczne wzory, można stworzyć ozdoby
w stylu boho, które charakteryzuje niekonwencjonalność i łączenie elementów pozornie ze sobą sprzecznych, można również wykonać świecidełka pożądane przez hipisów, a więc długie kolorowe wisiory i kolczyki muskające szyję. Można, wreszcie,  wykonać całkiem klasyczną bransoletkę, która będzie doskonałym prezentem dla mamy lub koleżanki.


Biżuteria modułowa a handmade

Ostatnimi czasy bardzo modna jest biżuteria modułowa. Marki, takie jak Pandora, Lilou, Trollbeads na dobre zdobyły biżuteryjny rynek, zyskując uznanie wielu kobiet. A to dlatego właśnie, że oferują biżuterię spersonalizowaną, a więc dostosowaną do wymagań jej użytkowniczki. Klientka, decydując się na skompletowanie bransoletki modułowej, sama wybiera, jakie koraliki na nią nałoży. Każdy
z nich jest wyjątkowy, ma oddzielną historię, wspomnienia, jest podarunkiem od bliskiej osoby. Elementy składowe można do woli zmieniać, przekładać, zdejmować stare i wkładać nowe.
Modułowe koraliki idealnie nadają się do wykonania samodzielnie nie tylko bransoletek, ale również kolczyków. Taka ozdoba z pewnością znaczy wiele więcej niż ta, która została wyprodukowana hurtowo. Niezależnie do marki! Wspomniana wcześniej biżuteria Lilou to nic innego jak wygrawerowane srebrne zawieszki umocowane na kolorowym sznurku, który jest wiązany
w charakterystyczny sposób. Taką biżuterię można również wykonać samodzielnie w okamgnieniu, nie przepłacając za markę.
Aby samemu stworzyć oryginalne kolczyki, wystarczy szpilka, na którą należy nanizać koralik oraz bigiel, czyli to, co pozwoli ozdobę zawiesić na uchu. Wskazana również będzie odrobina wyobraźni
i nutka kreatywności. Nie potrzeba przecież wiele, by zapewnić sobie oryginalny look.

źródło: Pasart.pl