Marka „ La Sheep ” inspiruje się walorami zdrowotnymi naturalnej owczej skóry i produkuje obuwie dla tych, dla których najważniejsze jest własne zdrowie i wygoda.
Do produkcji obuwia używa naturalnych skór owczych. Buty są usztywnione, mają luksusowe wykończenia. Większość skór używana do wyrobu butów pokryta jest specjalną ochronną folią tworzącą różne wzory na powierzchni, jednocześnie chroniąc przed zamoknięciem i zabrudzeniem. Już po założeniu buty dopasowują się idealnie do kształtu stopy i tym samym stają się najwygodniejszym obuwiem. Dzięki temu, że wykonane są w 100% z naturalnej skóry zapewniają chłód latem i gwarantują ciepło zimą, jednocześnie stając się naturalnym izolatorem przepuszczającym powietrze. Usztywniona pięta poprawia wytrzymałość i żywotność buta zapewniając równocześnie wyjątkową wygodę.
Produkty przeznaczone są dla klientów potrzebujących odrobinę luksusu i ceniących komfort, wygodę i własne zdrowie. Motto firmy: "Sheep is in the city" -"Owca wchodzi do miasta"- jasno określa potrzebę wykorzystania naturalnych produktów do tej pory kojarzących się tylko z walorami wiejskimi. Buty „ La Sheep” mogą być noszone niemal codziennie, na imprezę, zakupy, spacer a nawet na większe wyjście. Ewoluowały z wiejskiej zagrody na „salony” tworząc nowe trendy w modzie miejskiej.