Z rakiem piersi można wygrać i cieszyć się życiem tak samo jak przed chorobą. Amputacja piersi to nie wyrok. Wiele kobiet, które ją przeżyły uważa się nadal za pełnowartościowe, piękne kobiety, które dostały nowe, dużo bogatsze życie.

Cykl portretów AMAZONKI 2011 ukazuje Amazonki, które wygrały z rakiem dzięki pomyślnemu leczeniu, którego nieuniknioną częścią są zabiegi amputacji całkowitej lub częściowej piersi. Niektóre z nich decydują się na protezę, inne na rekonstrukcję.

Dziesięć ochotniczek z Poznańskiego Towarzystwa Amazonek na czele z panią Prezes odważnie pokazuje swoje ciało mimo jego niewątpliwej niedoskonałości i tym samym daje do zrozumienia, że kobiece piękno nie ogranicza się do jednego atrybutu!

Bohaterkami są kobiety w różnym wieku, z różną historią choroby i różnymi kolejami losu. Wszystkie zaakceptowały swój wygląd, są świadome własnej wartości i dumne ze swojego ciała. Prowadzą normalne życie, pracują, bawią się, wychowują dzieci i pomagają tym, które są na początku tej drogi. Dzięki szybkiej diagnozie i podjętemu leczeniu oraz wsparciu osób trzecich udało im się pogodzić z bliznami i cieszyć się każdą chwilą.

Ten cykl portretów Amazonek to zażegnanie tabu wokół estetyki piersi po amputacji i apel do wszystkich kobiet nie tylko o zadbanie o profilaktykę, ale zwrócenie uwagi na fakt, że nawet kiedy rak atakuje pierś nie jest w stanie pokonać naszej kobiecości!

“10x1 Social Campaigns” - projekt realizowany przez duet artystyczny: fotografa Katarzynę Piwecką i Ewę Rzyczniak odpowiedzialną za wizaż i stylizację. Autorki raz w roku realizują cykl sesji zdjęciowych, których tematem przewodnim jest ważny problem społeczny dotykający kobiety. Fotografie ukazują każdorazowo dziesięć bohaterek zmagających się z jednym problemem (10 x 1), co stanowi swoisty przekrój przez grupę kobiet, której dany problem dotyczy. Każdy błysk flesza poprzedzają długie rozmowy z portretowanymi kobietami, aby z pełną rzetelnością i wiarygodnością oddać w obiektywie ich wnętrze.


“10x1 Social Campaigns” stawia sobie za cel uwrażliwienie na nałogi, choroby i nietolerancję dotykającą kobiety oraz kompletne zażegnanie wokół nich tematów tabu, nierzadko kosztem szoku, zdziwienia i kontrowersji, jaką wzbudzać mogą fotografie w odbiorcach.

Cykl rozpoczyna projekt “Amazonki 2011”, którego premiera w formie wystawy fotograficznej odbędzie się 17 września 2011 na uroczystości 20-lecia Poznańskiego Towarzystwa AMAZONKI pod honorowym patronatem żony Prezydenta RP Anny Komorowskiej. Kolejne miejsca wystawy fotograficznej AMAZONKI 2011 na terenie całej Polski już wkrótce będą podane na stronie www.amazonki2011.blogspot.com.