Żubr Ciemnozłoty to najnowsza propozycja Kompanii Piwowarskiej – limitowana edycja piwa na długie jesienno-zimowe wieczory. Ciepłe aromaty karmelu i toffi uzupełnione świeżym zapachem jasnego słodu jęczmiennego. Niespotykana barwa ciemnego złota z akcentami rubinowymi i miedzianymi.

 Wyraźna acz nienachalna goryczka chmielowa. To atrybuty „nowego w stadzie“. Żubr Ciemnozłoty pojawi się na rynku mniej więcej w połowie września. Piwo będzie edycja limitowaną.
Nadchodząca jesień skłania miłośników piwa do poszukiwania alternatywy dla standardowego lagera. Z odejściem upałów, zamiast sięgać po orzeźwiające jasne piwo dolnej fermentacji, konsumenci poszukują piwa pasującego do jesienno-zimowych okoliczności.
Idealnym rozwiązaniem na tę porę roku jest Żubr Ciemnozłoty. Złożoność jego bukietu jest wynikiem wyższej zawartości ekstraktu oraz czasu fermentacji i dojrzewania. Smak Żubra Ciemnozłotego przywołuje ciepłe aromaty karmelu i toffi uzupełnione świeżym zapachem jasnego słodu jęczmiennego. Dzięki tej kompozycji bukiet nie jest jednowymiarowo słodki, jest za to doskonałą kompozycją słodkich nut karmelowych i bardziej wytrawnych słodowych. Zapach ciemnego leśnego miodu współgrający z akordami alkoholu sprawia, że Żubr Ciemnozłoty jest doskonały na chłodne wieczory.
„Pomimo obecności słodkich nut w bukiecie Żubra Ciemnozłotego, ma ono także wyraźną goryczkę chmielową, dzięki której pije się go znakomicie. To piwo, które wymyka się kanonom jasnych piw dolnej fermentacji i nawet wytrawnych piwoszy zaskakuje złożonością bukietu smakowego i aromatycznego“ – ocenia Maciej Chołdrych, sensoryk, jeden z najlepszych znawców piwa w Polsce, autor portalu piwozawcy.pl.


W procesie warzenia Żubra Ciemnozłotego zastosowano dwa rodzaje słodu – jęczmienny pilzneński jasny oraz jęczmienny karmelowy. Daje to temu piwu niespotykaną barwę ciemnego złota z akcentami rubinowymi i miedzianymi. Żubr Ciemnozłoty to piwo
o najgłębszej barwie w całym portfolio Kompanii Piwowarskiej.
Żubr Ciemnozłoty jest uzupełnieniem standardowego Żubra. To doskonała propozycja zarówno dla dotychczasowych konsumentów marki, jak i dla wszystkich pozostałych miłośników piwa, którzy poszukując nowych smaków chętnie sięgną po Żubra Ciemnozłotego.
Żubr Ciemnozłoty jako edycja limitowana będzie dostępny w sprzedaży od września br do lutego 2012 roku. Piwo dostępne będzie w trzech rodzajach opakowań: butelka 0,5 l., puszka 0,5 l. oraz czteropak puszek 0,5 l. Poziom alkoholu w Żubrze Ciemnozłotym wynosi 6,9%, poziom ekstraktu – 15%.
„Jako lider branży piwowarskiej w Polsce wyznaczamy trendy. Pojawienie się na rynku Żubra Ciemnozłotego jest odpowiedzią Kompanii Piwowarskiej na zapotrzebowanie rynku. Konsumenci chętnie poszukują nowych doznań smakowych, stąd oferta rynku piwa jest coraz bogatsza. Żubr Ciemnozłoty to ekstraktywne piwo o bogatszym smaku i ciemniejszej barwie, a takie piwa mają w Polsce duży potencjał sprzedażowy. Są one idealne na długie jesienno-zimowe wieczory, szczególnie w domowym zaciszu. Oprócz Żubra Ciemnozłotego tej jesieni zaproponujemy konsumentom dwie inne nowości – klasycznego weizena Książęce Pszeniczne oraz nowy, żurawinowy smak Redd’sa, czyli Redd’s Cranberry“ – mówi Jessica Spence, Wiceprezes ds. Marketingu Kompanii Piwowarskiej.


Jesienią na rynku pojawi się także nowy wariant piwa Redd`s. Limitowana wersja kobiecego piwa żurawinowego – Redd`s Cranberry będzie wyróżniała się oryginalnym (lekko kwaśnym) smakiem oraz charakterystycznym opakowaniem. Czarna puszka, ozdobiona czerwono-bordowym logotypem oraz szarfą idealnie uzupełni intrygujący żurawinowy smak. Nowy Redd`s trafi do sprzedaży w puszkach o pojemności 0,5l; dostępny będzie także
w multipakach. Redd`s Cranberry będzie można kupić w wybranych hiper i supermarketach na terenie całego kraju.
Z kolei z początkiem października w sprzedaży będzie dostępny nowy, klasyczny weizen – Książęce Pszeniczne. Propozycja skierowana jest zarówno do koneserów chmielowego trunku, jak i do tych, którzy szukają wyróżniającego się smaku oraz unikalnych piwnych doświadczeń. Szlachetne Książęce Pszeniczne swoje walory uzyskało bowiem dzięki górnej fermentacji, dodatkowi pszenicznego słodu oraz specjalnej odmianie drożdży. W naturalnie mętnym piwie kryje się delikatny chmielowy smak z wyraźnie wyczuwalnym aromatem goździkowo-bananowym. Elegancka graficznie etykieta podkreślająca kilkusetletnią tradycję warzenia piw pszenicznych w połączeniu z klasycznym designem butelki sprawia, że obok Książęcego Pszenicznego nie można przejść obojętnie. Książęce Pszeniczne dostępne będzie w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5 l. oraz w unikalnym podwójnym nosidełku w pełni eksponującym walory produktu. Weizena Kompanii Piwowarskiej będzie można kupić w wybranych super i hipermarketach oraz w wybranych sklepach tradycyjnych na terenie całego kraju. Książęce Pszeniczne kupić będzie można także w wybranych lokalach gastronomicznych.