W najbliższy poniedziałek, 5 września, na tegorocznym festiwalu w Wenecji będzie miała miejsce światowa premiera jednego z najbardziej oczekiwanych filmów roku – "Szpieg" (Tinker Tailor Soldier Spy) w reżyserii Tomasa Alfredsona.

„Szpieg” to znakomicie zrealizowany thriller szpiegowski. Po raz pierwszy brytyjski wywiad zdradza tak wiele tajemnic, z pracy swoich najlepszych agentów. Przygody Jamesa Bonda przy tym filmie, to opowieści dla grzecznych dziewczynek.

Gwarantem rozrywki na najwyższym poziomie są wielkie nazwiska brytyjskich aktorów. W filmie wystąpią Gary Oldman, zdobywca Oscara Colin Firth; objawienie „Incepcji” Tom Hardy, dwukrotnie nominowany do Oscara John Hurt i Mark Strong. To oni zdradzą szpiegowski alfabet i dekalog, którego znajomość może ocalić w tym zawodzie życie.

W Cyrku (w języku agentów MI6 - tajna brytyjska służba wywiadowcza) działa głęboko zakonspirowany podwójny agent, który ma dostęp do najbardziej tajnych danych brytyjskiego wywiadu. George Smiley (Gary Oldman) tocząc walkę z czasem, rozpocznie śledztwo, które ujawni największy skandal w historii MI6.

Scenariusz „Szpiega” wyszedł spod ręki Petera Morgana autora nominowanego do Oscara za scenariusze filmów: „Królowa” oraz „Frost/Nixon”.


"Szpieg" trafi do polskich kin już 25 listopadaNajczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku