Wygodne zawieszki i uchwyty na ściereczki, gąbki czy szczoteczki to znak rozpoznawczy duńskiej firmy Reenberg’s, założonej przez dwie kobiety: matkę i córkę. Instaluje się je wewnątrz zlewu za pomocą magnesów. Są niezwykle łatwe w montażu i jednocześnie poręczne do zdemontowania na czas czyszczenia zlewozmywaka.

 Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zapomnieć o mokrych ściereczkach i gąbkach wydzielających nieprzyjemny zapach. Poza zaletą niezaprzeczalnej funkcjonalności magnetyczne zawieszki i uchwyty mają coś więcej… ciekawy design i odważne kolory. Produkty, które już podbiły duński rynek, zachwyciły salon QForma mieszczący się w Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka i już są dostępne w tym sklepie.


Innowacyjne zawieszki na ściereczkę (23 cm x 4 cm) oraz uchwyty (6,5 cm x 2,5 cm) na gąbkę i szczotkę są produkowane w Danii przez firmę Reenberg’s założoną przez Grethe Reenberg i jej córkę Line Reenberg Vilstrupa w 2006 roku. Proste i funkcjonalne rozwiązania, które podbiły duński rynek są teraz dostępne także w Polsce.

Montaż zawieszki w zlewozmywaku jest bardzo prosty. Wystarczy jedynie odłączyć pojedyncze magnesy od zawieszki, zawieszkę przyłożyć w dowolnym miejscu w zlewie, a następnie od spodu zlewozmywaka przyłożyć magnesy i gotowe. Mocne magnesy są w stanie utrzymać zawieszkę w zlewie, a jednocześnie są bardzo łatwe do wielokrotnego zakładania
i zdejmowania. Chcąc wyczyścić zlew wystarczy jedynie odłączyć zawieszkę, a magnesy, które zostały przyłożone od spodu zlewu pozostaną na swoim miejscu. Jest to możliwe dzięki specjalnym naklejkom załączonym do kompletu. Uchwyty magnetyczne na gąbkę
i szczoteczkę montuje się w analogiczny sposób. Są dostępne w kolorach: czarnym, szarym
i białym. Stalowe zawieszki na ściereczkę występują w kolorze szarym i czarnym, natomiast zawieszki elastyczne, które można dowolnie formować w zlewie do wymaganego kształtu, są dostępne ponadto w kolorach: zielonym, pomarańczowym, fioletowym i różowym. Precyzyjne wykonanie magnetycznych zawieszek chroni przed korozją, a farmaceutyczne tworzywa sztuczne użyte do produkcji są przeznaczone do kontaktu z wodą i żywnością.

W ofercie znajduje się także dłuższa zawieszka stalowa (37 cm x 4 cm) przeznaczona na zawieszenie ściereczki do naczyń, fartucha czy gumowych rękawic. Można ją zamontować na wszystkich metalowych elementach w domu np. na lodówce, pralce czy też rurze kanalizacyjnej. Nie posiada dodatkowych magnesów, więc wystarczy jedynie przyłożyć ją do wybranego miejsca. Jest też dostępna w zestawie z wiszącymi haczykami. Dodatkową propozycją Reenberg’s są różnokolorowe magnetyczne haczyki o podobnym przeznaczeniu.