Rozpoczęcie nauki w szkole jest dla każdego malucha wielkim przeżyciem. Nasze dziecko z niesfornego, beztroskiego malucha stanie się niedługo poważnym pierwszoklasistą. Jak przygotować się na nadejście tego przełomowego momentu w życiu całej rodziny?

    Przez pierwsze lata życia dziecka jego pokój jest przede wszystkim miejscem zabaw. Kiedy maluch po raz pierwszy idzie do szkoły, należy zadbać o to, aby wygospodarować w jego królestwie osobną przestrzeń przeznaczoną do nauki. Dzięki temu przykry obowiązek zamieni się w prawdziwą, pełną wyzwań szkolną przygodę.

    W ciągu roku szkolnego, nasze pociechy zaczną spędzać przy biurku coraz więcej czasu i to właśnie w tym wyjątkowym kąciku dziecko będzie odkrywać świat nauki. Poznawanie najodleglejszych zakątków świata i niesamowitych historii z wypraw, wszystko to wymaga należytej oprawy, która pozwoli małemu uczniowi cieszyć się ze szczególnego okresu w życiu jakim jest nauka w szkole.

    Podczas nauczania początkowego (czyli w klasach 0-3),  uczniowie mają dużo zajęć manualnych – malują, tworzą różne wycinanki i kolorowanki. Stąd, jak wiadomo, ogromna liczba najróżniejszych przyborów szkolnych począwszy od kredek i farbek, na gumkach do mazania skończywszy. Przestrzeń wokół biurka z pewnością stanie się miejscem, gdzie dziecko będzie gromadziło swoje skarby i wieszało prace plastyczne, z których będzie szczególne dumne, dlatego aranżując pokój pierwszaka, powinniśmy zadbać o to, aby znalazły się w nim pudełka lub walizeczki, do których będzie on mógł schować swoje najcenniejsze przedmioty. Dzięki temu wszystkie potrzebne akcesoria będą posegregowane, ale wciąż w zasięgu ręki dziecka. Doskonałym pomysłem będzie również zawieszenie nad biurkiem sznurka ze spinaczami, do którego można swobodnie przypinać rysunki dziecka oraz różne zdjęcia. W trosce o ulubione ubranka maluchów i spokojne głowy rodziców warto zatem zainwestować w specjalny fartuszek ochronny, który pozwoli dziecku na swobodne  malowanie czy wykonywanie innych prac plastycznych. Wszystkie te produkty znajdziemy w sklepie internetowym www.kidstown.pl.

    Aby pomóc maluchowi nauczyć się systematyczności i obowiązkowości, możemy umieścić w widocznym miejscu kalendarz szkolny, który podzielony jest na specjalne rubryki ułatwiające organizację różnych zajęć szkolnych i pozaszkolnych. Dodajmy do tego kolorowe długopisy i przybory szkolne, a będziemy mieli gwarancję, że nasza pociecha z radością będzie zapisywać kolejne miejsca na kalendarzu!

    Pokój małego ucznia będzie miał wyjątkową atmosferę dzięki kolorowym, tematycznym tapetom lub aplikacjom. Uczniów pierwszych klas na pewno zainteresują oryginalne aplikacje-tablice, po których można pisać kredą, lub aplikacje do notowania. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że można je naklejać wielokrotnie w różnych miejscach, bez obawy, że klej uszkodzi ścianę. Dzięki temu będziemy mogli w bardzo łatwy sposób zaaranżować wnętrze dostosowując je do obecnych zainteresowań naszej latorośli.

    Jednym z najważniejszych elementów w pokoju dziecka w wieku szkolnym jest oświetlenie. Powinno ono być na tyle jasne, aby mały uczeń mógł swobodnie czytać i odrabiać lekcje. Warto zatem pomyśleć nie tylko o punktowym, głównym świetle, ale również o doświetleniu samego biurka dzięki małej lampce. Stres związany z natłokiem obowiązków szkolnych złagodzi delikatne światło kolorowych lampek lub girland. Ciepły, przytulny nastrój w pokoju sprawi, że dziecko szybciej się wyciszy i nabierze ochoty na podejmowanie kolejnych szkolnych wyzwań. A przecież chodzi właśnie o to, aby kącik przeznaczony do nauki zachęcał dziecko do przebywania w nim, a nudne przedmioty szkolne zamieniły się w atrakcyjne dodatki uzupełniające kolorową przestrzeń, która odpowiada wszystkim potrzebom dziecka.

    Wszystkie produkty dostępne są w sklepie internetowym www.kidstown.pl.Podobne artykuły:


DRUKUJ