Zakażenie bakterią Chlamydia trachomatis oraz wirusem HPV należy do najczęściej spotykanych schorzeń przenoszonych drogą płciową. Wielu z nas myśli, że jeśli zarazi się od swojego partnera tego typu bakterią czy wirusem to od razu zorientuje się, że w jego organizmie rozwija się jednostka chorobowa.
 Tymczasem należy mieć świadomość, że zakażenie wirusem HPV czy bakterią Chlamydia Trachomatis może przez wiele lat rozwijać się zupełnie bezobjawowo. Nie oznacza to bynajmniej, że jest ono niegroźne dla naszego zdrowia.

Zarówno wirus HPV jak i bakteria Chlamydia Trachomatis może stać się przyczyną poważnych powikłań – począwszy od bolesnych stanów zapalnych a skończywszy na bezpłodności czy raku szyjki macicy. Na szczęście skutki zakażenia można skutecznie leczyć o ile diagnoza zostanie szybko i prawidłowo postawiona.

Kto może skorzystać z programu bezpłatnych badań genetycznych

Aby wykonać bezpłatne badanie należy przynależeć do jednego ze wskazanych oddziałów NFZ – śląskiego, opolskiego lub dolnośląskiego. Należy również uzyskać odpowiednie skierowanie od swojego lekarza, a w przypadku testu na HPV dodatkowo przedstawić nieprawidłowy wynik badania cytologicznego (ASC-US, LSIL, AGC) lub też okazać zaświadczenie o przebytym leczeniu raka szyjki macicy.

Gdzie mogę uzyskać więcej informacji
Szczegółowych informacji na temat refundowanych badań genetycznych w kierunku diagnozy zakażenia wirusem HPV lub bakterią Chlamydia Trachomatis udzielają konsultanci pod numerem telefonu: (32) 363 08 75 lub na bezpłatnej infolinii:  800 007 771, a także pod adresem e-mail: biuro@testdna.pl.

Zapraszamy również do odwiedzenia witryny internetowej naszego laboratorium: www.testdna.pl, na której również znajdą Państwo informacje dotyczące wyżej opisanych badań.