Z pewnością nie raz w życiu poczułaś jak nagle gorące rumieńce pojawiają się na Twojej twarzy. Przecież nie robiłaś nic takiego! Skąd biorą się takie wypieki, które wcale nie dodają nam uroku i jak sobie z nimi radzić podpowiadamy poniżej.

Większość z nas doskonale zna to uczucie- nagłe ciepło opanowujące naszą buzię i pojawiające się kolorowe wypieki. Takie rumieńce mogą zagościć na naszej twarzy praktycznie bez powodu. Najczęściej bardzo szybko zanikają i możemy o nich zapomnieć- są reakcją na stres, zdenerwowanie, gorąco czy zbyt dużą ilość wypitego alkoholu.


Skłonności do wypieków ma przede wszystkim cera naczyniowa, która lubi się czerwienić. Jest ona wrażliwa na wiele czynników zewnętrznych, które powodują rozszerzenie się naczynek krwionośnych.  

By szybko i skutecznie pozbyć się rumieńców najlepiej jest schłodzić skórę. Dzięki niskiej temperaturze naczynka się obkurczają i policzki bledną. Pomocny może okazać się żelowy kompres lub zimna woda. Na co dzień polecamy także stosowanie kosmetyków przeznaczonych specjalnie do cery naczyniowej. Wzmacniają one i na bieżąco uszczelniają kruche naczynka. Staraj się też chronić skórę twarzy przed działaniem słońca. W tym celu stosuj przed ekspozycją na silne słońce kosmetyki z filtrami.

Aby uniknąć wypieków unikaj gwałtownych zmian temperatur, a także silnego gorąca. Ogranicz gorące kąpiele, przebywanie w dusznych pomieszczeniach, korzystanie z sauny czy opalanie. Podobnie unikaj także silnego wiatru i zimna.