Pomimo tego, że kluby fitness cieszą się dziś coraz większa liczbą klientów, wciąż 52 proc. Polaków nie uprawia w ogóle sportu i nie korzysta z żadnych form aktywności fizycznej. Te dane pochodzą z ostatnich badań TNS OBOP.

Tylko 10 proc. badanych Polaków żyje aktywnie i każdego dnia dba o to, by dostarczyć sobie odpowiednią dawkę ruchu. 75 proc. ankietowanych twierdzi, że jedyny sposób na uprawianie jakiegokolwiek sportu to spacer. Pozostali badani wybierają jazdę na rowerze, 16 proc. bieganie. Reszta uprawia piłkę nożną lub chodzi na siłownię. Co ciekawe, jedynie 1 proc. Polaków uprawia sporty zimowe, w tym np. narciarstwo.


Pamiętając o tym, że każda forma wysiłku fizycznego ma korzystny wpływ na nasze zdrowie, warto znaleźć sport, który sprawia nam radość i zarazem poprawia nastrój. Wówczas efekty będą o wiele bardziej widoczne.

Ostatnie badania przeprowadzone przez naukowców Uniwersytetu Stanu Illinois dowiodły też, że od najmłodszych lat warto zaszczepiać w swoich dzieciach sportową żyłkę. Wszystko dlatego, że dzieci sprawne fizycznie mają lepszą pamięć. Wysiłek stymuluje bowiem wzrost nowych neuronów, co posiada korzystny wpływ na pamięć i zdolności przyswajania wiedzy.

Starajmy się więc całą rodziną każdego dnia zafundować sobie nawet najmniejszą dawkę ruchu. Wspólny spacer do parku, wycieczka rowerowa, gra w piłkę? To tylko kilka z najprostszych propozycji, które przypadną do gustu zarówno małym, jak i dużym.