Mniej lub bardziej ciepłe lato trwa. Pomimo, że pogoda nie zawsze rozpieszcza nas upałami w letnich miesiącach nasze ciało potrzebuje szczególnej pielęgnacji, zarówno w domu jak i w podróży. Jako, że jest to okres wyższej temperatury, kąpieli w basenach itp., a co się z tym wiąże większych niebezpieczeństw, musimy w szczególny sposób zadbać o miejsca intymne.

Codzienna higiena…
Każdego dnia, a w szczególności latem, nie możemy zapomnieć o codziennych, zwykłych czynnościach. Dla higieny okolic intymnych najlepszy jest prysznic. Odświeża całe ciało, usuwa brud i bakterie. Kąpiel wysusza skórę i może powodować gromadzenie się bakterii.
Do mycia nie używajcie gąbki. Zbierają się na niej bakterie. Najlepiej myć się ręką, w kierunku od przodu do tyłu.
Ważne jest, aby nie myć okolic intymnych zwykłym mydłem. Takie zasadowe produkty niszczą naturalną florę bakteryjną, co sprzyja infekcjom. Najlepiej używać specjalnie do tego przeznaczonych żeli o odczynie pH 5,5 lub niższym. To one chronią przed zmianą pH, usuwają też nadmiar wydzieliny i zapewniają właściwe nawilżenie śluzówki.
Do osuszenia używajcie osobnego ręcznika, który nie ma na sobie bakterii pozostałych z mycia innych części ciała. Pamiętajcie też, że zbyt częste mycie też nie jest dobre. Wysusza skórę i usuwa warstwę ochronną.

Ochrona zawsze pod ręką…

O prawidłową ochronę możecie dbać nawet będąc w restauracji czy na spacerze. Pamiętajcie, aby zawsze mieć przy sobie chusteczki do higieny intymnej. Dzięki nim będziecie mogły utrzymać higienę okolic intymnych w każdym miejscu. Zarówno podczas zwykłych czynności, latem gdy potliwość jest większa, jak i w miejscach publicznych podczas korzystania z toalety. To także idealne rozwiązanie w podróży.

Odpowiednia bielizna…
Latem najlepiej nosić bieliznę z naturalnych, delikatnych tkanin. Najlepsza oczywiście będzie bawełna. Pamiętajcie, aby bielizna nie była zbyt obcisła, gdyż wzmaga to pocenie się. Wbrew pozorom powinno się też unikać stringów, które są mocno obcisłe i mogą przenosić bakterie.

Ochrona w szczególnie trudne dni…
Upalne dni sprzyjają rozwojowi bakterii, szczególnie dobrze pamiętać o tym podczas miesiączki. W te dni należy pamiętać o częstych zmianach podpasek czy tamponów oraz szczególnej higienie. Tutaj również niezwykle przydatne będą chusteczki do higieny intymnej.