Bijąca rekordy w zachodnich klubach fitness i szkołach tańca zumba przyciąga również rzesze Europejek. Ta nowatorska forma aerobiku inspirowana jest latynoskimi rytmami i orientalną fuzją tańca. Wyzwala pozytywną energię, poprawia samopoczucie i przede wszystkim kształtuje sylwetkę.

W ostatnich latach o zumbie zrobiło się głośno. Głównie w USA kluby fitness zaczęły promować tę formę ćwiczeń połączoną z rozrywką. Miało to zachęcić większą ilość osób do ćwiczeń fizycznych. Zumba osiągnęła ogromy sukces, ponieważ przyciągała na zajęcia tysiące chętnych  osób. Bardzo szybko zaczęła się rozprzestrzeniać na wszystkie kontynenty, czym zapisała się w historii jako najbardziej wpływowe wydarzenie w branży fitnessu.


Ta nowoczesna forma aerobiku opiera się przede wszystkim na układach tanecznych rytmów : merenge, salsy, samby, rumby, tańca brzucha czy flamenco. Dzięki towarzyszącej, energetycznej  i pełnej motywacji muzyce, na zajęciach możemy poczuć się jak na świetnej imprezie.

Zumba to forma aktywności dostosowana dla każdego. Możemy trenować ją bez względu na wiek czy płeć. Pozwala wyzwolić się z kompleksów i wydobyć swoje prawdziwe piękno, przejąć kontrolę nad własnym ciałem. Dodatkowym atutem tych zajęć jest przede wszystkim to, że dzięki niej możemy pozbyć się nadprogramowych kilogramów i wzmocnić kondycję. Podczas godzinnego treningu jesteśmy w stanie spalić około 600 kcal.

Zumba to też idealny sposób na walkę ze stresem- podczas treningów mamy okazję pozbyć się negatywnych emocji i dostajemy w zamian dawkę pozytywnej ekscytacji. Dzięki temu, że kroki taneczne nie są zbyt skomplikowane, każdy może poradzić sobie z ich opanowaniem. Niepotrzebne są dodatkowe lekcje czy mordercze treningi- w zumbie chodzi przede wszystkim o zabawę.

Co ciekawe coraz częściej powstają nowe formy zumby kierowane bezpośrednio do konkretnych grup docelowych. W USA rekordy bije Zumba Gold, czyli trening skierowany do osób starszych. W Zumbie Gold przewidziano także ćwiczenia, które są przeznaczone dla uczestników o bardziej ograniczonej sprawności fizycznej, np. dla osób poruszających się na wózkach.